Przejdź do treści
Miejsce wypadku wiatrakowca w Baranowie, powiat grodziski (fot. archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.)
Źródło artykułu

Wypadek wiatrakowca w Baranowie

W dniu 29 grudnia 2022 r. doszło do wypadku wiatrakowca w Baranowie (powiat grodziski).

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, o godz. 15:18 wpłynęło zgłoszenie o wywróceniu się wiatrakowca na lądowisku w miejscowości Baranów przy ul. Okopowej.

Dyżurny SK KP PSP w Grodzisku Mazowieckim na miejsce zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Mazowieckiego i dwa zastępy z OSP Baranów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu KDR stwierdził, że wiatrakowiec znajduje się ok 5 metrów poza pasem startowym, obrócony kołami do góry. W statku powietrznym znajdowały się 2 osoby, które opuściły pojazd o własnych silach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, uniemożliwieniu wycieku paliwa oraz odłączeniu akumulatorów – powiedział asp. Krzysztof Stefaniak. – Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu uczestników zdarzenia pozostawił ich na miejscu – dodał.

Na miejscu obecni byli funkcjonariusze Policji, którzy prowadzili czynności wyjaśniające okoliczności powstania zdarzenia.

Przyczyny zdarzenia zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Miejsce wypadku wiatrakowca w Baranowie, powiat grodziski (fot. archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.)2

(fot. archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.)

Miejsce wypadku wiatrakowca w Baranowie, powiat grodziski (fot. archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.)3

(fot. archiwum KP PSP w Grodzisku Maz.)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony