Przejdź do treści
WWS-1 Wrona oraz IS-B Komar - nowe pozycje w MLP (fot. Muzeum Lotnictwa Polskiego)
Źródło artykułu

"WWS-1 Wrona" oraz "IS-B Komar" – nowe pozycje w MLP z serii "Acta Aeronautica Profile"

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie poinformowało, że w sklepie muzealnym ukazały się nowe pozycje z serii Muzeum – "Acta Aeronautica Profile" pt: "Szybowiec WWS-1 Wrona" oraz "Szybowiec IS-B Komar" autorstwa Zygmunta Szeremeta.

Zygmunt Szeremeta to ceniony ekspert w dziedzinie lotnictwa, który od lat zajmuje się badaniem i dokumentowaniem historii nie tylko polskich skrzydeł. Jego prace publikowane były w wielu renomowanych czasopismach specjalistycznych, a także prezentowane na pudełkach wielu modeli.

Szybowiec WWS-1 Wrona
Licząca 60 stron książeczka jego autorstwa pt: „WWS-1 Wrona” stanowi kompleksowe źródło informacji na temat tej ikony polskiego lotnictwa i inżynierii – wszak szybowiec Wrona to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych szybowców. Zygmunt Szeremeta wzbogacił swoją pracę licznymi ilustracjami, dokumentami archiwalnymi i niezwykłymi zdjęciami, które uzupełniają opowieść o tej wyjątkowej konstrukcji.

Szybowiec IS-B Komar
Licząca 72 strony mikromonografia w fascynujący sposób przybliża historię i ewolucję szybowca Komar. Książeczka z nowej serii Muzeum – „Acta Aeronautica Profile” stanowi kompleksowe źródło informacji na temat tej ikony lotnictwa i inżynierii – wszak szybowiec Komar to również jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych szybowców w historii polskiego lotnictwa. Zygmunt Szeremeta również tę pracę opatrzył bogatymi ilustracjami, dokumentami archiwalnymi i niezwykłymi zdjęciami, które uzupełniają opowieść o tym wyjątkowym szybowcu.

Opublikowane nakładem Muzeum Lotnictwa Polskiego mikromonografie to kompleksowe źródło  informacji o najbardziej rozpoznawalnych szybowcach w dziejach lotnictwa polskiego.

Zapraszamy do lektury

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony