Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wojskowy myśliwiec F16 kontra McLaren

Kto będzie szybszy – okaże się już 4 czerwca na Lotnisku Poznań-Ławica. Spektakularny wyścig będzie połączony z atrakcjami drugiego dnia wizyty ekipy PositiveWays w Poznaniu.

Myśliwiec F16 przyleci na start prosto z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Za kierownicą sportowego samochodu usiądzie Łukasz Gogulski, który udział w tym widowiskowym przedsięwzięciu wylicytował już w 2021 roku, za kwotę 265 tys. zł, która została przekazana na cele charytatywne.

Ściganie się z samolotem F16 to doświadczenie, którego z pewnością nigdy nie zapomnę. Ale oczywiście, poza pasją i emocjami, chodzi przede wszystkim o realne wsparcie potrzebujących. To piękna idea i bardzo się cieszę, że jestem jej częścią – mówi darczyńca, Łukasz Gogulski.

Pilot samolotu wojskowego, lider F16 Tiger Demo Team, kryjący się pod pseudonimem „Slab” tak opisuje wyzwanie przed nim stojące:

W naszym wyścigu dystans przejazdu samochodu został ograniczony i skrojony optymalnie by zachować wszelkie względy bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o samolot to już w trakcie samego nawrotu ten dystans się dubluje. Będzie to więc bardzo wyrównana walka. Jednak nieważne kto wygra ten pojedynek. Liczy się szczytny cel, którym jest pomoc najbardziej potrzebującym.

Pojedynek będzie można oglądać, w bezpiecznej odległości, na terenie Toru Poznań. W ramach wydarzenia zaplanowano także kilka 20-minutowych sesji szybkich jazd oraz paradę, czyli przejazd wszystkich uczestników wyprawy PositiveWays 2023. Jedno z aut poprowadzi Ben Collins, brytyjski kierowca wyścigowy, znany między innymi jako Stig z programu Top Gear. Nie zabraknie także ekipy Kamena Rally Team – załogi, która wystartuje w najtrudniejszym rajdzie świata – Dakar 2024. 

Dochód z biletów na Tor Poznań, podobnie jak w przypadku charytatywnego pikniku, który odbędzie się 3 czerwca na Międzynarodowych Targach Poznańskich, zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji PositiveWays i Fundacji In_Spire. Do tej pory udało się jej zebrać ponad 3,5 miliona złotych dla potrzebujących i chorych dzieci.

Charytatywny Piknik Motoryzacyjny z Positive Ways

Już po raz dziesiąty najwięksi polscy miłośnicy motoryzacji pokonają w kilka dni 800 kilometrów za kółkami 100 supersamochodów odwiedzając cztery miasta. Jednym z nich będzie Poznań i teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie 3 i 4 czerwca będzie biło serce Positive Ways –  charytatywnej akcji, z której dochód zostanie przekazany na leczenie potrzebujących dzieci.

Międzynarodowe Targi Poznańskie: 
3 czerwca – 14:00-18:00 | 4 czerwca – 8:00-11:00

Tor Poznań: 
4 czerwca – 13:00

Bilety na Charytatywny Piknik Motoryzacyjny z Positive Ways >> ToBilet

Charytatywny Piknik Motoryzacyjny z Positive Ways >> Facebook 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony