Wojskowe śmigłowce zostają w Pruszczu Gdańskim

Śmigłowce bojowe Mi-24 z 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim (fot. Bartek Bera)

MON ostatecznie wycofuje się z decyzji o likwidacji bazy śmigłowców w Pruszczu Gdańskim i deklaruje jej rozbudowę. – To jest najlepsza wiadomość pierwszych tygodni nowego roku! – napisał burmistrz Pruszcza Janusz Wróbel.

15 stycznia, Szef Sztabu Generalnego, z upoważnienia ministra Obrony Narodowej, zniósł decyzję o likwidacji bazy w Pruszczu Gdańskim.

"W nawiązaniu do decyzji Ministra Obrony Narodowej z 2010 r. dotyczącej rozwiązania 49. Bazy Lotniczej, zniesienia garnizonu Pruszcz Gdański oraz przekazania terenu Garnizonu Wojskowego poza Resort Obrony Narodowej uprzejmie informuję, iż w dniu 15 stycznia 2018 r. Szef Sztabu generalnego z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej zatwierdził dokumenty znoszące wyżej wymienione zapisy" – napisał dowódca bazy w Pruszczu, płk pil. Grzegorz Matejuk.

Rozkaz Szefa Sztabu Generalnego jest dla mnie, wyczekiwanym od trzech lat, pisemnym potwierdzeniem ustnych obietnic, które padły po batalii o zachowanie jednostki w 2015 roku. Bardzo się z tego powodu cieszę – nie ukrywa burmistrz Pruszcza, Janusz Wróbel, jeden z liderów akcji obrony pruszczańskiego garnizonu, która odbyła się w 2015 r.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.trojmiasto.pl

Źródło: trojmiasto.pl
comments powered by Disqus