Przejdź do treści
Piper PA-28-180 Cherokee Challenge (LN-AAC) wodował na Zatoce w Jastarni (fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Jastarni)
Źródło artykułu

Wodowanie Pipera na Zatoce w Jastarni

W dniu 4 września br. doszło do wypadku z udziałem samolotu Piper PA-28-180 Cherokee Challenge (znaki rejestracyjne LN-AAC).

Jak poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Jastarni zdarzenie miało miejsce około godz. 16:33. Samolot wodował na Zatoce w Jastarni niedaleko lądu. 

Nie przekazano informacji ile osób było na pokładzie. Nikt jednak nie odniósł obrażeń.

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku, Ochotniczej Straż Pożarna w Jastarni oraz Policja.

O zdarzeniu zostanie powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która zbada przyczyny wypadku.


Oświadczenie Ośrodka Szkoleniowego Evair:

"Wczoraj otrzymaliśmy wiadomość, że jeden z naszych samolotów uczestniczył w zdarzeniu lotniczym, startując z lotniska w Jastarnii. Samolot Piper PA28 został wypożyczony z ośrodka Evair przez licencjonowanego pilota w celu wykonania prywatnego lotu. Na szczęście wszyscy uczestnicy wyszli ze zdarzenia cali i zdrowi.

Czekamy na oficjalne wyniki badań Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych. Ponieważ bezpieczeństwo jest u nas najwyższym priorytetem w Evair dołożymy wszelkich starań by pomóc w wyjaśnieniu przyczyny i zapobiec takim zdarzeniom w przyszłości. Przyczyniając się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa nie tylko wśród pilotów Evair i osób wynajmujących od nas statki powietrzne, ale również lotnictwa w Polsce

Zespół Evair"

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony