Wizyta Wicemarszałka Sejmu RP w PZL-Świdnik
PZL-Świdnik S.A., spółka z grupy AgustaWestland, z przyjemnością informuje, że 5 maja b.r. gościła delegację Sejmu RP na czele z wicemarszałkiem Sejmu, Panem Jerzym Wenderlichem. Celem wizyty było zapoznanie gości z działalnością przedsiębiorstwa oraz pozytywnymi zmianami, zachodzącymi w PZL-Świdnik od momentu nabycia zakładu przez AgustaWestland w 2010 r.
Wizyta rozpoczęła się od spotkania z kadrą zarządzającą PZL-Świdnik oraz prezentacją oferty spółki, a także jej potencjału produkcyjnego i konstrukcyjnego. Podkreślono także udział świdnickiego zakładu w rozwoju nowoczesnych technologii lotniczych AW oraz korzyści, jakie może on przynieść Lubelszczyźnie oraz Polsce.
- Cieszymy się, że Wicemarszałek Sejmu RP zechciał odwiedzić nasz zakład, aby osobiście przyjrzeć się możliwościom produkcyjnym i konstrukcyjnym PZL-Świdnik, a także przekonać się o wysokim poziomie wiedzy i kompetencjach naszych inżynierów - powiedział Nicola Bianco, Dyrektor Zarządzający PZL-Świdnik.
- Jako jedyny polski producent śmigłowców własnej konstrukcji, zdolny samodzielnie projektować, rozwijać, produkować i obsługiwać te maszyny, PZL-Świdnik jest w stanie dostarczyć nowoczesne rozwiązania lotnicze, wzmacniając tym samym polski przemysł lotniczy oraz pozycję kraju na światowym rynku lotniczym - dodał Mieczysław Majewski, Prezes Zarządu PZL-Świdnik w trakcie rozmowy na temat Lubelskiego Klastra Zaawansowanych Technologii Lotniczych, który jest najnowszą inicjatywą PZL-Świdnik, lubelskiego ratusza oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Jerzy Wenderlich, Wicemarszałek Sejmu RP, tak opisał wizytę w PZL-Świdnik - „To wielka satysfakcja widzieć tę część Polski, w której osiąga się sukcesy, a nie narzeka na przyczyny, tłumacząc niepowodzenia. To wielka również rzecz, że przedsiębiorstwo, które ma długą i dobrą historię, szanując dotychczasowe osiągnięcia potrafi budować kolejne i osiągać sukces. PZL-Świdnik to europejska firma, dobra wizytówka naszego kraju.”
Delegacja wzięła udział w wycieczce po zakładzie, która obejmowała zwiedzanie linii montażu końcowego śmigłowców, nowoczesnego zakładu kompozytów, zmodernizowanego zaplecza badawczo-rozwojowego oraz linii prób w locie.
Komentarze