Przejdź do treści
Wilga Fly-In 2023 podczas Antidotum Airshow Leszno (fot. Antidotum Airshow Leszno)
Źródło artykułu

Wilga Fly-In 2023 podczas Antidotum Airshow Leszno

Do Antidotum Airshow Leszno pozostał już tylko tydzień. W czasie trzeciego weekendu czerwca, uczestnicy ANTIDOTUM będą świadkami wyjątkowego wydarzenia! W tych dniach na leszczyńskim lotnisku, równolegle do pokazów lotniczych, odbędzie się również Zlot samolotów PZL-104 Wilga.

Tak jest! W tym roku legendarna PZL-104 Wilga obchodzi 60. rocznicę pierwszego lotu testowego wersji 2., protoplasty wersji 35A, której wyprodukowano aż 996 sztuk. W Polsce pozostało jedynie ok. 20 latających Wilg. Samoloty są utrzymywane w zdatności lotnej przez grupę pasjonatów.

Takiego zlotu nie było od ponad 20 lat! W Lesznie pojawi się kilkanaście samolotów, które przed rozpoczęciem pokazów (ok. 15:00) wykonają ogromny wspólny przelot nad lotniskiem. 

Pasjonaci lotnictwa, którzy przybędą na Antidotum Airshow Leszno, będą mogli spotkać się i porozmawiać z pilotami, mechanikami i zespołami technicznymi oraz zobaczyć te piękne samoloty z bliska.

Przy okazji zlotu będzie inicjatywa, aby Wilgi z całego świata wzbiły się w powietrze w ten weekend! To będzie piękne świętowanie, którego centralnym punktem będzie Lotnisko Leszno.

Bilety na pokazy można kupić tutaj: www.bilety.antidotum.lotniskoleszno.pl

Zapraszamy na zlot samolotów PZL-104 Wilga, organizowany na Lotnisku Leszno (EPLS) w dniach 16-17.06.2023 r.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony