Wielkie widowisko i emocje na lotnisku w Szymanowie

The World Games na lotnisku w Szymanowie (fot. aeroklub-polski.pl)

Wczoraj, podczas pierwszego dnia zmagań na The World Games, na lotnisku w Szymanowie rozegrano bardzo widowiskowe i emocjonujące konkurencje spadochronowe. Rozpoczęto od konkurencji prędkościowej, następnie zawodnicy rywalizowali w akrobacji szybowcowej i zawodach motoparalotniowych.

Konkurencja prędkościowa, w której zawodnicy pędzili z prędkością ponad 150km/h w kierunku pondu, a następnie przelatywali łukowatym torem lotu i lądowali daleko na płycie lotniska. Konkurencja dystansowa, w której każdy z zawodników musiał zaliczyć dwie bramki pomiarowe umieszczone na początku i końcu pondu a następnie wykonać jak najdłuższy lot po prostej. Wygrywał ten zawodnik, który wylądował najdalej.

Następnie rozegrane zostały konkurencje akrobacji szybowcowej, podczas których zawodnicy mieli do wykonania ustaloną wiązankę akrobacyjną. Sędziowie oceniali poprawność i precyzję wykonania figur akrobacyjnych. Doliczano również punkty karne za przekroczenie strefy akrobacji. Fani lotnictwa, którzy przybyli na lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego, aby kibicować zawodnikom, mieli okazję podziwiać doskonały występ Jerzego Makuli, który na szybowcu SWIFT dał niesamowity popis kunsztu pilotażu.

To wcale nie był koniec. Następnie widzowie podziwiali zabawy pilotów motoparalotniowych, który kopali piłki, latali wokół 12m dmuchanych pylonów oraz ślizgali się stopą po wodzie w bardzo trudnym i precyzyjnym locie nad pondem. Najmłodsza zawodniczka startująca w konkurencjach motoparalotniowych ma zaledwie 14 lat, a już rok wcześniej zdobyła swój pierwszy w życiu medal!

Dzień pięknych sportowych zmagań zwieńczyła ceremonia otwarcia konkurencji lotniczych The World Games 2017. Podczas ceremonii zawodnicy przeszli w korowodzie przed trybunami widzów, pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Jeszcze dziś i jutro będzie można podziwiać zmagania pilotów w trzech dyscyplinach: akrobacjach szybowcowych, spadochroniarstwie i motoparalotniarstwie. Zapraszamy fanów lotnictwa na lotnisko Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie do kibicowania zawodnikom.

Wyniki z podszczególnych konkurencji można śledzić na stronie: www.theworldgames2017.com

Więcej zdjęć na stronie www.aeroklub-polski.pl

Źródło: theworldgames2017.com
comments powered by Disqus