Wicemistrzyni świata w Indoor Skydivingu w nietypowym projekcie

Maja Kuczyńska w śnieżnej kuli (fot. Red Bull)

Maja Kuczyńska, aktualna wicemistrzyni świata w indoor skydivingu, wzięła udział w wyjątkowym projekcie, którego efektem jest świąteczny materiał wideo. Maja przeniosła się w nim do baśniowej krainy, gdzie w śnieżnej kuli pokazuje swój niezwykły układ taneczny. Zawodniczka, która na co dzień prezentuje swój taniec w tunelu aerodynamicznym, chciała w ten nietypowy sposób złożyć wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Wpadliśmy na pomysł, aby w niecodzienny sposób złożyć wszystkim życzenia na Święta Bożego Narodzenia, wykorzystując z jednej strony moje umiejętności, a z drugiej bardzo świąteczny klimat. Mój taniec, dzięki efektom specjalnym, został przeniesiony do śnieżnej kuli i osadzony w zimowym, bajkowym krajobrazie. Mam nadzieję, że finalny efekt oddaje magię świąt i spodoba się widzom – mówi Maja Kuczyńska.

Proces powstawania klipu był skomplikowany i pracochłonny. Kraina, którą widać w materiale, została stworzona z elementów modelarskich na makiecie. Przy produkcji filmu wykorzystany był specjalny robot do rejestrowania bardzo precyzyjnych ujęć na małych przestrzeniach. 

Dzięki robotowi, uzyskaliśmy efekt, że nasza makieta jest w pełnej skali, że ta kraina naprawdę istnieje.  Wykorzystaliśmy również specjalny obiektyw, który był używany przy kręceniu „Władcy Pierścieni" – mówi Łukasz Zabłocki, reżyser klipu.

Choreografię przygotowała sama Maja, która jest czołową zawodniczką świata w indoor skydivingu, czyli w lataniu w tunelu aerodynamicznym. W ubiegłym roku Polka zdobyła tytuł wicemistrzyni świata.

Jak powstawał świąteczny klip możecie zobaczyć na stronie www.redbull.com

 – Prawdopodobnie zrobiliśmy taki projekt jako pierwsi na świecie. Układ został zarejestrowany w tunelu aerodynamicznym. Następnie moja postać została całkowicie komputerowo wycięta i osadzona wirtualnie w zupełnie innym miejscu. Trochę jak w jakimś filmie scince-fiction – mówi Maja.

W filmie widzowie mogą posłuchać także życzeń, które zostały napisane w formie tekstu wierszowanego przez Sylwię Chutnik.

Zobacz też gotowe już video z Mają Kuczyńską i dajcie się zaczarować śnieżnej kuli na stronie www.redbull.com

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus