Przejdź do treści
Warsztaty modelarskie "Rumskie skrzydła" (fot. Stacja Kultura - Biblioteka Rumia)
Źródło artykułu

Warsztaty modelarskie "Rumskie skrzydła" – zapraszamy młodych miłośników modelarstwa

Biblioteka Rumia – Stacja Kultura zaprasza młodzież w wieku od 12 do 18 lat do udziału w serii warsztatów modelarskich "Rumskie skrzydła". Pierwsze z nich odbędą się już 8 października 2022 r. Miejsce: Stacja Kultura – filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi.

Ich uczestnicy własnoręcznie złożą i pomalują model samolotu związany z historią rumskiego lotniska, wykonają podstawę i elementy scenerii, skomponują i sporządzą dioramę przedstawiającą wykonany model.

Modele posłużą do stworzenia wędrującej wystawy prezentowanej w różnych punktach Rumi, a po jej zamknięciu trafią do uczestników.

Przewidywana liczba warsztatów: od 4 do 6 (w zależności od decyzji grupy i tempa prac). Organizatorzy udostępniają modele i materiały.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc do uczestnictwa w warsztatach organizatorzy zapraszają pasjonatów modelarstwa o różnym stopniu zaawansowania. Aby wziąć udział w warsztatach należy wysłać mail zgłoszeniowy na adres zapisy@bibliotekarumia.pl wraz ze zdjęciem wykonanego przez siebie dowolnego modelu/dioramy/figurki.

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do złożenia deklaracji uczestnictwa w kolejnych turach warsztatów.

Zapraszamy!

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Skrzydła nad polskim Wybrzeżem. Dzieje lotniska w Rumi-Zagórzu" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm jutra".

Więcej informacji na stronie wydarzenia.


Mało kto wie, że Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo nie jest wcale pierwszym lotniskiem w historii tego miasta. Okno na świat II Rzeczypospolitej, czyli przedwojenna Gdynia, posiadało lotnisko w pobliskiej Rumi. Co z zapomnianym aerodromem mieli wspólnego studenci Politechniki Gdańskiej oraz dlaczego nie ma dziś po nim niemal żadnego śladu? Historię Portu Lotniczego Gdynia w Rumi-Zagórzu poznajcie na stronie www.historia.trojmiasto.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony