Warsztaty lotniskowe Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Warsztaty lotniskowe Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (fot. Port Lotniczy Kraków/FB)

Warsztaty lotniskowe to wyjątkowe spotkania dla całych rodzin o tematyce lotniczej i podróżniczej, a także doskonała okazja, by przybliżyć sobie informacje dotyczące podstawowych zasad panujących na lotnisku.

Podczas warsztatów poruszana jest tematyka dotycząca ścieżki pasażera z bagażem rejestrowanym, jak również ogólne zagadnienia związane z lotnictwem cywilnym w Polsce i na świecie, bezpieczeństwem dzieci w podróży, ekologią i ochroną przyrody (tzw. Konwencja CITES), a nawet podróżami kosmicznymi...

W najbliższych tygodniach Centrum Edukacji Lotniczej przygotowało następujące tematy:

16, 17 marca: "Chemtrails"
Doświadczenia i pokazy. Co to są chmury kondensacyjne, zrzut paliwa i inne historie związane z samolotami. Nafta lotnicza – skąd pochodzi i czym jest.

7 i 14 kwietnia: "Ewolucja lotu"
Czy kura lata, czy szybuje? Co to jest lot aktywny i pasywny? Jak to się stało, że człowiek jest w stanie poruszać się wielokrotnie szybciej od dźwięku? W jaki sposób zwierzęta zdobyły zdolność latania? Które zwierzę pierwsze wzbiło się w przestworza? Czy każdy z nas będzie posiadał kiedyś swój "jet-pack"...?

12, 18 i 19 maja: "Pojutrze, w odległej galaktyce…"
Co to jest kosmos i czym jest wszechświat. Skala kosmosu, budowa planet i układów słonecznych. Grawitacja. Statki i stacje kosmiczne. Wizje lotów międzyplanetarnych i międzygalaktycznych. Zagrożenia w kosmosie wiatr słoneczny i promieniowanie kosmiczne. Kolonizacja innych planet.

25 i 26 maja: "High-tech w lotnictwie – czyli co nas czeka?"
Wirtualna rzeczywistość w praktyce. Samoloty przyszłości. Nowości technologiczne w liniach lotniczych. Czy roboty mogą zastąpić ludzi? Lotnictwo za 20 lat. Technologie VS natura...

Zajęcia trwają ok. 2h i przygotowane są dla osób w każdym wieku.

Więcej informacji na stronie www.krakowairport.pl

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus