W PWSZ w Chełmie zostanie otwarte centrum egzaminów teoretycznych LKE

Samolot należacy do floty PWSZ w Chełmie, fot. PWSZ w Chełmie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie poinformowała, że na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Rektorem uczelni dr hab. inż. Arkadiuszem Tofilem - prof. PWSZ w Chełmie, a Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotrem Samsonem, w Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie zostanie otwarte centrum egzaminów teoretycznych.

Będzie to pierwsze takie centrum w Polsce, które swoją siedzibę będzie miało poza siedzibą ULC. Dzięki temu przedsięwzięciu w Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich będzie można podejść do egzaminów teoretycznych na licencje:

  • pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A),
  • pilota samolotowego turystycznego PPL(A),
  • pilota śmigłowcowego rekreacyjnego LAPL(H),
  • pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H),
  • pilota szybowcowego SPL,
  • pilota balonowego BPL,

Pierwsza sesja planowana jest na dni 22 -23 marca 2021 r., a zapisy na nią zostaną uruchomione 15 marca 2021 r. o godz. 09:00. Egzaminy będą prowadzone na zasadach obowiązujących w ULC z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

W dniach 22-23 marca 2021 r., będzie prowadzona sesja egzaminów językowych w ramach KSEJ w Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie w Depułtyczach Królewskich, na którą można się zapisywać pod numerem telefonu/adresem mailowym: tel.: (22) 520 74 43 tel. kom.: 694 409 512, e-mail: apawlowska@ulc.gov.pl

Źródło: PWSZ w Chełmie
comments powered by Disqus