Daria Dudkiewicz-Goławska – Mistrzyni Świata – w Dzień Dobry TVN

Daria Dudkiewicz-Goławska – Mistrzyni Świata – w Dzień Dobry TVN (fot. kadr z programu Dzień Dobry TVN)

Daria Dudkiewicz-Goławska, Mistrzyni Świata w lotach balonem na ogrzane powietrze, gościła 4 września w magazynie Dzień Dobry TVN. Podczas tego odcinka programu, prowadzonego przez Dorotę Wellman oraz Marcina Prokopa, Daria Dudkiewicz-Goławska przybliżyła widzom tę dyscyplinę sportu.

Daria Dudkiewicz-Goławska, reprezentująca Aeroklub Leszczyński, w dniach 6-11.08.2018 r. stanęła do rywalizacji z najlepszymi pilotkami balonów podczas 3. Mistrzostw Świata Kobiet w Balonach na Ogrzane Powietrze w Nałęczowie. Walka o medale najlepszych zawodniczek z kilku kontynentów była bardzo zacięta. Do posiadanego już tytułu Mistrzyni Polski, Daria dodała ten najcenniejszy, kiedy podczas sierpniowych Mistrzostw Świata w lotach balonem na ogrzane powietrze zdobyła złoto.

Tytuł Mistrzyni Świata był ukoronowaniem lat pracy i setek godzin spędzonych w powietrzu, a także spełnieniem marzeń Darii, która razem ze swoją załogą przygotowywała się do Mistrzostw miesiącami.

Co Darię ujęło w lotach balonem? Jakie niebezpieczeństwa czyhają w powietrzu na baloniarza? Czy lot można precyzyjnie zaplanować? Zobaczcie w materiale poniżej:

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus