W pełni ekologiczna obsługa samolotu w Gdańsku

W pełni ekologiczna obsługa samolotu w Gdańsku (fot. airport.gdansk.pl)

Po raz pierwszy w Porcie Lotniczym Gdańsk i jako pierwsza w Polsce, firma Welcome Airport Services wykonała pełną ecoobsługę rotacji samolotu linii Wizz Air, wyłącznie przy pomocy sprzętu elektrycznego.

Welcome Airport Services, agent handlingowy obsługujący linie lotnicze na polskich lotniskach, także w Gdańsku, od lat stawia na rozwój pojazdów elektrycznych. W maju 2019 roku Port Lotniczy Gdańsk informował o zakupie elektrycznego autobusu do przewożenia pasażerów. Czytaj TUTAJ.

Przy ekologicznej obsłudze samolotu linii Wizz Air w Gdańsku  użyto elektrycznych taśmociągów, schodów, samochodów obsługi, ciągników TLD, wypychacza i autobusu elektrycznego Solaris. Zobacz VIDEO.

Welcome Airport Services w 2020 planuje dalsze zakupy sprzętu elektrycznego, podążając w kierunku ekorozwoju.

"Mamy na myśli taką ingerencję w środowisko, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, ale też przyniesie zyski środowisku, poprzez oszczędzanie jego bogactw naturalnych.  Wierzymy, że dzięki wykorzystywaniu ekologicznego sprzętu, kształtujemy przyszłość lotnisk przyjaznych pasażerom i środowisku naturalnemu" – powiedział Piotr Wieczorek prezes Welcome Airport Services.

"Eco Welcome to wyjątkowa inicjatywa, która ruszyła pod koniec 2019 roku. Wspólnymi siłami dążymy do minimalizacji produkcji odpadów podczas codziennej pracy oraz dokładamy wszelkich starań, aby zmniejszać emisję spalin naszych sprzętów" – dodał Piotr Wieczorek.


Załoga ekologicznej obsługi samolotu w Gdańsku (fot. airport.gdansk.pl)

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus