Przejdź do treści
Port Lotniczy Bydgoszcz (fot. plb.pl)
Źródło artykułu

W czasie lockdown bydgoskie lotnisko przygotowuje się do powrotu pasażerów

Przebudowa parkingu dla pasażerów Portu Lotniczego Bydgoszcz jest na końcowym etapie. W kwietniu bydgoskie lotnisko zrealizowało 562 operacje lotnicze.

Loty pasażerskie nad Polską są na chwilę obecną wstrzymane, jednak Port Lotniczy Bydgoszcz  przygotowuje się na ponowne przyjęcie pasażerów. Lotnisko analizuje i wdraża rozwiązania korzystne dla zdrowia i bezpieczeństwa Pasażerów.

Do końca zbliża się realizowana od września ubiegłego roku gruntowna przebudowa parkingu lotniska. Już wkrótce pasażerowie będą korzystać z wygodniejszej infrastruktury, nowoczesnej technologii. System obsługi nowego parkingu pozwoli na dokonywanie rezerwacji online, płatności mobilne, co również korzystnie wpłynie na ochronę zdrowia pasażerów, minimalizując kontakt z obsługą. Port planuje wzmocnić też politykę komunikacyjną, informując pasażerów o zasadach higieny, odpowiedniego dystansu, obowiązujących przepisach i wytycznych.

Po planowanym wznowieniu lotów pasażerskich, liczymy na umocnienie się trendu wybierania przez podróżnych małych, kameralnych lotnisk, położonych blisko domu, takich jak nasz port. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Regionalne lotniska minimalizują kontakt z dużymi grupami ludzi, skracają czas przebywania na lotnisku oraz są w stanie zapewnić pasażerom odpowiedni dystans łatwiej niż duże porty, gdzie połączenia lotnicze odbywają się w tym samym czasie.

W minionym miesiącu lotnisko zrealizowało 562 operacje lotnicze, czyli o 46% mniej niż w kwietniu ubiegłego roku. Były to przede wszystkim loty WZL-2, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i loty szkoleniowe. Ze względu na zakaz realizowania rejsowych lotów pasażerskich nad Polską, lotnisko odprawiło 3 pasażerów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony