Przejdź do treści
VII Mistrzostwa Polski w paralotniowej celności lądowania - Krosno 2023 (fot. PGATeamPoland)
Źródło artykułu

VII Paralotniowe Mistrzostwa Polski w celności lądowania w Krośnie

Lotnisko Krosno oraz Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie zapraszają pilotów do udziału w VII Paralotniowych Mistrzostwach Polski w celności lądowania, które odbędą się w dniach 2-4 czerwca 2023 r. na lotnisku Krosno.

Zawody rozgrywane będą zgodnie z przepisami Kodeksu Sportowego FAI. Zawody są otwarte  dla wszystkich pilotów posiadających ważną licencję sportową FAI; świadectwo kwalifikacji/ licencję paralotniową; dokument potwierdzający umiejętność holowania; dowód ubezpieczenia OC oraz badania.

Zawody odbywać się będą w oparciu o starty holowane za wyciągarką. W trakcie Mistrzostw odbędzie się maksymalnie 10 pełnych kolejek. Piloci rywalizować będą indywidualnie oraz drużynowo. W skład drużyny może wchodzić nie więcej niż 4 pilotów.

W zawodach może wziąć udział maksymalnie 50 pilotów. Koszt uczestnictwa w Mistrzostwach wynosi 300 zł. Zgłoszenia udziału pilotów i drużyn przyjmowane będą elektronicznie do 30 kwietnia 2023 r.

W razie niesprzyjającej pogody terminem rezerwowym rozegrania VII Paralotniowych Mistrzostw Polski w celności lądowania będzie 30 czerwca - 2 lipca 2023 r.

Więcej informacji w Regulaminie, na stronie www.kadraparalotniowa.pl/polish_accuracy_open2023/ oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony