Przejdź do treści
Źródło artykułu

VI Festiwal Latawcowy Gminy Inowrocław

Już po raz szósty Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku organizuje Gminny Festyn Latawcowy. Festyn odbędzie się w sobotę 16 września 2023 r. na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu przy ul. Toruńskiej 160.

W konkursie mogą startować latawce dowolnej konstrukcji. Ocenie podlegają tylko latawce wykonane własnoręcznie.

Latawce będą oceniane w dwóch kategoriach:

  1. Ogólne wrażenie (wykonanie, wygląd latawców-estetyka, nawiązanie do tematyki konkursu) – latawce będą oceniane w trzech grupach wiekowych: przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VIII.
  2. Wysokość i długość lotów – wszystkie grupy wiekowe razem.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od godziny 10:00, czyli pół godziny przed rozpoczęciem imprezy. Potrzebujący drobnych poprawek w przygotowanych latawcach będą mogli skorzystać z modelarni. Dla uczestników latawcowego święta przygotowany będzie również parking na płycie lotniska (za stacją benzynową).

Do konkursu, którego tematem przewodnim jest „50 lat Gminy Inowrocław”, obok uczniów szkół podstawowych, organizatorzy zapraszają także przedszkolaków.

Pragniemy, aby na koniec lata niebo nad Kujawami wypełniło się latawcami – mówi przedstawiciel organizatora – Piotr Gotowalski – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku.

Na uczestników i zwycięzców czekają ciekawe upominki.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Inowrocław. Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji w Regulaminie na stronie www.gminainowroclaw.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony