Przejdź do treści
Vademecum pilota general aviation - 4 ksiazk
Źródło artykułu

Vademecum pilota VFR: komplet 4 książek zaktualizowany w 2023 r. w sprzedaży w sklepie dlapilota.pl

W ofercie sklepu dlapilota.pl pojawiło Vademecum pilota VFR: komplet 4 książek zaktualizowany 2023 r. W jego skład wchodzi II wydanie książek „Poradnik pilota w lotach VFR” i "Poradnik dla pilotów samolotów ultralekkich" autorstwa Tomasza Majora (pilot GA) oraz Magdaleny Rekść-Kopyłowicz (informator FIS), „Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej” autorstwa Mirosława Martynka i Tomasza Majora, oraz "Zakładanie lądowisk w Polsce" autorstwa Tomasza Majora.

Poradnik pilota VFR

Poradnik pilota w lotach VFR

Komplet poradników dla pilotów uwzględnia stan prawny i stan polskiej przestrzeni powietrznej na 2023 rok. Jak informują autorzy, półtora roku temu rozpoczęli wielką przygodę i napisali poradnik dla pilotów samolotów ultralekkich. Chwilę później powstały cztery poradniki.

W ciągu kilku miesięcy książki rozeszły się w nakładzie kilkuset pozycji, a ich autorzy otrzymali mnóstwo pochwał, ale też sugestii bardziej odważnego rozszerzenia pozycji. W nowym wydaniu zebrali najlepszych z najlepszych. W projekcie uczestniczą nie tylko informatorzy FIS i kontrolerzy zbliżania oraz wieżowi, ale także doświadczeni lotnicy, instruktorzy. Wszystkich ich łączy awiacja.

 Poradnik pilota w lotach VFR - druga strona

Poradnik pilota w lotach VFR

Wstęp Tomasza Majora do drugiego wydania:

„Półtora roku temu rozpoczęliśmy z Magdą wielką przygodę. Napisaliśmy poradnik dla pilotów samolotów ultralekkich. Chwilę później powstały cztery poradniki. W ciągu kilku miesięcy kilkuset polskich pilotów nabyło książeczki.

Dostaliśmy mnóstwo pochwał, ale też sugestii bardziej odważnego rozszerzenia naszych książeczek. "Frazeologia" stała się bestsellerem. Oto drugie jej wydanie. W całości dwujęzyczne.
Wyszliśmy przede wszystkim naprzeciw sugestiom czytelników i zamieściliśmy więcej przykładów modelowych komunikacji w locie.

Oprócz komunikacji w długim locie VFR przez Polskę, zamieściliśmy też transkrypcję komunikacji w lotach za granicę na lotniska z AFIS, w lotach na lotniska kontrolowane, oraz w locie na Babice (EPBC) – z uwzględnieniem ostatnich zmian wprowadzonych w marcu 2023 r. Książka uwzględnia zmiany dot. FIS Warszawa/Olsztyn, które za kilka tygodni wchodzą w życie.

Frazeologia lotnicza 2 strona

Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej

Jacek, wesoły pilot samolotów ultralekkich (a jak!), a na co dzień poważny kontroler na wieży w Szczecinie, napisał fenomenalną komunikację w beztroskim locie DZIKUSA z Bagicza do ... Szczecina, podczas którego wydarzają się różne dziwne sytuacje.

Witek, instruktor, egzaminator, kontroler krakowskiego Zbliżania, a na co dzień pilot preferujący od jakiegoś czasu rzeczywistość ultralekką (podobnie jak ja przesiadł się do samolotów cichych, nowoczesnych i przyszłościowych), przyjechał do mnie kiedyś, przed nocnym dyżurem, na spacer i zabrał ze sobą manuskrypt do finalnej recenzji."

Frazeologia lotnicza

Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej

Vademecum pilota VFR: komplet 4 książek zaktualizowany 2023 r. można nabyć w sklepie dlapilota.pl (LINK)

Oddzielnie książkę "Frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej" można nabyć tutaj (LINK), a "Poradnik pilota w lotach VFR" tutaj (LINK)


Artykuł zawiera lokowanie produktu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony