V Konkurs Plastikowych Modeli Redukcyjnych PRO-MODELIK w Krakowie

Model samolotu (fot. sm.nowyprokocim.pl)

Pierwszy konkurs „PRO-MODELIK” okazał się strzałem w „10”. Organizatorzy konkursu nie kryli obaw, czy dopiszą uczestnicy i czy będzie odpowiednia ilość modeli. Udało się! W październiku ubiegłego roku odbyła się już czwarta edycja tego konkursu.

W tym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowy Prokocim” oraz Stowarzyszenie Nowy Prokocim „Przyjaciele” organizują już piątą edycję Konkursu Modelarskiego „PRO-MODELIK. Impreza odbedzie sie 12 października 2019 r. w Klubie Zachęta przy ul. Kurczaba 25 w Krakowie i ma charakter jednodniowy.

"Pro-Modelik" został objęty patronatem przez znany w Polsce Klub Modelarski "Grupa B". Celem konkursu jest propagowanie modelarstwa i historii wśród młodzieży oraz dorosłych. Dla autorów wyróżnionych prac przewidziane są dyplomy i pamiątki, a dla grup młodzików i juniorów dodatkowo nagrody rzeczowe.

W tym roku kategorią specjalną jest "Normandia 44!", czyli nasz modelarski hołd dla tej jednej z najbardziej znanych operacji II Wojny Światowej! Czekamy na Czołgi, Samoloty, Figurki i Okręty jakie brały udział tego pamiętnego czerwcowego dnia! – mówią organizatorzy.

Każdy uczestnik festiwalu może zgłosić dowolną ilość modeli w każdej klasie. Dokumentacja do modeli nie jest wymagana. Opłaty startowe: Juniorzy i Młodzicy są zwolnieni z opłat startowych. Seniorzy: 5zł niezależnie od ilośœci wystawionych modeli.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (można pobrać ze strony konkursu www.sm.nowyprokocim.pl/konkurs w zakładce „PLIKI DO POBRANIA”) i wysłanie na adres: promodelik.nowyprokocim@gmail.com

W tym roku również uruchamiona została możliwość rejestracj on-line, której można dokonać TUTAJ. Rejestracja elektroniczna trwa do czwartku 10 października 2019 do godziny 12:00. Po tym czasie modele będzie można zgłosić w sekretariacie na miejscu w dniu konkursu!

Program Konkursu:
8.00–-11.00 – Przyjęcie modeli
11.00-–16.00 – Wystawa modeli oraz ocena sędziowska
16.00 – Rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przedstawić swoje modele.

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie oraz na stronie www.sm.nowyprokocim.pl

Źródło: sm.nowyprokocim.pl
comments powered by Disqus