Przejdź do treści
Plan lotniska CPK (fot. CPK)
Źródło artykułu

Umowa na projekt dróg wokół nowego lotniska CPK podpisana

Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę na opracowanie tzw. drogowej koncepcji programowej w rejonie nowego portu lotniczego. W sumie wokół portu powstanie ok. 30 km nowych dróg, w tym nowy węzeł na autostradzie A2.

Kontrakt został zawarty z firmą Trakt z Katowic. Jego wartość to prawie 28 mln zł. Do zadań wykonawcy  będzie należało zaprojektowanie układu drogowego w rejonie lotniska, czyli m.in.. węzła z autostradą A2 po jego wschodniej stronie i połączeń z drogą krajową nr 50 po stronie zachodniej.

Wykonawca zobowiązał się, że opracuje dla CPK kompleksową, wielobranżową dokumentację projektową wraz z pełnym rozpoznaniem geologicznym. W ramach Koncepcji Programowej Dróg (KPD) powstanie również dokumentacja przetargowa niezbędna do ogłoszenia postępowania i wyłonienia wykonawcy prac projektowych i robót budowlanych na potrzeby budowy (w trybie Projektuj i Buduj).

Rozwiązania projektowe dotyczące układu drogowego są kluczowe dla sprawnej obsługi portu lotniczego. Mamy nadzieję, że wybrany przez nas wykonawca wykorzysta duże doświadczenia w projektowaniu na potrzeby budownictwa komunikacyjnego i dzięki temu zaproponuje nam najlepsze możliwe rozwiązania – mówi Adam Krajewski, koordynator ds. infrastruktury drogowej z Biura Projektowania i Inżynierii Programu Lotniskowego CPK.

Projektant przygotuje ponadto rozwiązania dotyczące m.in. obiektów inżynierskich (np. wiaduktów, mostów, przejść dla zwierząt), wyposażenia technicznego dróg, urządzeń ochrony środowiska, usuwania kolizji, a także  innych obiektów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania całego układu drogowego.

Przetarg trwał od listopada ubiegłego roku, a wzięło w nim udział siedem firm i konsorcjów. Spółka CPK wybrała wykonawcę, kierując się m.in. ceną i doświadczeniem.

Lista oferentów i szczegóły postępowania przetargowego dostępne są na platformie Smart PZP.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony