Przejdź do treści
PLAR 0708
Źródło artykułu

Ukazał się lipcowy numer „Przeglądu Lotniczego Aviaton Revue”

Już w kioskach „Przegląd Lotniczy Aviation Revue” nr 7/08, a w nim Wielki Konkurs Jubileuszowy PLAR!

Leć w podróż marzeń Cirrusem SR22 GTS Turbo X!
Ze względu na zakłócenia pracy Poczty Polskiej w czerwcu termin zgłaszania prac
III edycji konkursu przesunięty został do 15 lipca!

W numerze m.in.:

Party w hangarze (przepisy JAR Part M)
Ważne: 28 września br. zaczynają obowiązywać w Polsce nowe JAR Part M. Informujemy co ta rewolucja oznacza dla posiadaczy i użytkowników statków powietrznych.
Nie daj się zaskoczyć, tak byś miał na czym latać po tym terminie.

Jak sprawnie komunikować się z FIS – cz. 5
Na zakończenie cieszącego się niezwykłą popularnością wśród naszych Czytelników (co doskonale słychać w eterze) cyklu artykułów na temat frazeologii stosowanej w przestrzeni niekontrolowanej skupiamy się na pogodzie. A więc frazeologiczny niezbędnik istotnych dla lotnictwa zjawisk pogodowych,

R44 – śmigłowcowy bestseller
Drożej niż samolotem, ale za to można dotrzeć wprost do celu. Zastanawiamy się nad fenomenem prostej i zarazem funkcjonalnej konstrukcji, jaką jest Robinson R-44, najpopularniejszy na świecie prywatny helikopter. Z założenia skonstruowany... dla każdego.

Wylądowałeś na Okęciu... i co dalej?
Na duże lotniska komunikacyjne swoimi statkami powietrznymi piloci samolotów prywatnych latają raczej rzadko i często nie potrafią się na nim znaleźć.
Z nami nie zginiesz. Podpowiemy Ci jak bez stresu i zaskoczenia skorzystać z oferowanych na warszawskim Okęciu usług lotniskowych – tych, których musisz, tych których możesz i tych, których lepiej nie żądać ze względu na koszty.

Xenon XL może więcej
To było wydarzenie! W międzynarodowej oprawie, w czerwcu br. w Polsce miała miejsce światowa premiera francuskiego Xenona XL, jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najnowocześniejszych wiatrakowców na świecie. Teraz Xenon oprócz pilota na pokład zabiera również dwóch pasażerów.

ILA 2008
Wśród całego rozmachu jednych z największych lotniczych targów w Europie – berlińskiego ILA – wypatrujemy dla Was, tego co najciekawsze i o czym warto wiedzieć.

Tempelhof – póki jeszcze można
Koniec legendy – już w październiku Berlin zamyka najsłynniejsze ze swych lotnisk. Zdążyliśmy jeszcze wysłać na nie drogą powietrzną delegację PLAR, by w pewnym sensie pożegnać się z tym kawałem historii lotnictwa. A czy Ty już to uczyniłeś – przemyśl to zanim będzie za późno!

Defilada nad Góraszką
Trzynastą Góraszkę zapamiętamy wraz z białymi skrzydłami białej Cataliny i wzruszającym momentem spotkania w powietrzu żółtego Tiger Motha, którego pasażerem był Jerzy Główczewski – weteran polskiego lotnictwa z II Wojny Światowej i Spitfire’a podobnego do tych, na których Pan Jerzy kiedyś latał. Ale to oczywiście dopiero początek tegorocznych góraszkowych atrakcji.

Latanie z rodziną w tle
Kobiece spojrzenie na latanie. Kolejny wywiad z pilotem w spódnicy - z Sylwią Walos–Łakomską rozmawia Karolina Dulnik

Bydgoszcz ’08 – czyli co na polskim rynku
Rzut oka na Bydgoskie Air Fair. Komentuje Krzysztof Krawcewicz.

„Szeryf” odleciał od nas
Wspomnienie o Józefie Dankowskim wieloletnim trenerze Szybowcowej Kadry Narodowej - Aniela Kisielewska–Staryszak.

Szybowcowe MP ‘08 w klasie otwartej
Relację z emocjonujących zawodów na Mistrzostwach Polski w Lesznie przedstawia Jerzy Kolasiński.

Rekord własnych zasad
Ewa Wiśnierska zabiera nas do RPA na 300 km lot na paralotni, w którym pobiła niemiecki rekord długości paralotniowego przelotu otwartego.
Przy okazji dowiemy się na ile warto podejmować w tym sporcie ryzyko i czy należy ulegać ambicjom, często kłócącym się tu z rozsądkiem.

Taktyka przelotowa – równiny
Czy przelotowe latanie na równinch różni się od latania w górach? Chcesz skutecznie przemierzać niebo na paralotni – przeczytaj porady najlepszych!

Jak w Alpy – to do Fiesch
Latałeś kiedyś z Eggishorn? Przeczytaj – może to miejsce, o którym marzysz. U nas znajdziesz wszystkie niezbędne informacje by bezpiecznie latać w tym zakątku Szwajcarii.

Byleby dolecieć – konkurs lotów Red Bull
Latanie nie ma końca. Zaczyna się jednak zawsze tak samo – od marzeń. Zaglądamy co działo się na święta lotniczych marzeń na poznańskiej Malcie.

PONADTO
Nasze działy stałe: aktualności – najnowsze wydarzenia w general aviation w Polsce i na świecie, pytania Czytelników do lotniczego lekarza-orzecznika, kalendarz imprez lotniczych, najświeższa oferta sprzętu latającego, szkoleń, akcesoriów i usług dla lotników.

I oczywiście jak zawsze na czasie, mocny wstępniak Redaktora Naczelnego – tym razem o biurokratycznych barierach dla inwestycji lotniczych, które powstały po wejściu w życie regulacji unijnych, ale też i o tym jak je omijać.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony