Przejdź do treści
Źródło artykułu

IFR dla każdego i lotnictwo dla początkujących

Październik miesiącem oszczędzania, listopad miesiącem webinarów. W przyszłym miesiącu organizujemy nie jeden, a dwa darmowe wydarzenia tego typu. Każde z nich adresowane jest do nieco innej publiczności.

Pierwszy webinar nosi roboczy tytuł „Wstęp do lotnictwa” i będzie przybliżeniem lotnictwa, pilotażu i szkoleń licencyjnych dla kogoś, kto do tej pory miał z tym niewielką styczność. O czym będzie:

  • Dlaczego samolot lata? - czyli zasady lotu
  • Jak zostać pilotem - prywatnym lub zawodowym
  • Jak używać samolotu tak, jak samochodu, czyli do prywatnych podróży
  • Jak i czym latać, gdy zdobędziesz licencję
  • Jak latać, gdy nie chcesz zostawać pilotem, a jedynie okazjonalnie polecieć jako pasażer

Spotykamy się 12 listopada o 18:00. Zarejestruj się od razu, żeby nie zapomnieć. Warto, bo nawet jeśli nie możesz być z nami na żywo, po webinarze otrzymasz dostęp do jego nagrania.

Uprawnienia do lotu IFR mogą się przydać prędzej, niż myślisz

Drugi webinar już zapowiadaliśmy – jego temat to „Loty w IMC, uprawnienia IFR”. Odbędzie się dokładnie siedem dni po pierwszym, 19 listopada o 18:00. Oto lista tematów, które omówimy:

  • Loty w IMC – dlaczego tak ważne jest przeszkolenie?
  • Wypadki typu VFR-into-IMC 
  • Uprawnienia do lotów IFR w EASA

Najnowsze z uprawnień, czyli Basic Instrument Rating (BIR), jest prawdziwą rewolucją. Szkolenie do niego jest w stu procentach oparte na kompetencjach pilota-ucznia i nie podlega minimom godzinowym.

Tu również zachęcamy do zarejestrowania się od razu, żeby Ci to nie umknęło w natłoku innych spraw. Jak poprzednio, zarejestrowani otrzymają dostęp do nagrania webinaru.

Jak wyglądają webinary Westwings?

Spotykamy się na platformie Clickmeeting. Na dzień przed webinarem wszyscy zarejestrowani otrzymują dane dostępowe e-mailem. Uspokajamy: nie trzeba włączać kamerki ani mikrofonu, widać tylko osobę prowadzącą i slajdy prezentacji, uczestnicy mają do dyspozycji okienko czatu, na którym mogą zadawać pytania i pisać swoje uwagi w czasie trwania webinaru.

Pierwsza część to prezentacja na konkretny temat, podczas której prowadzący opowiada o poszczególnych zagadnieniach. Jest dość interaktywnie, a w różnych momentach uczestnicy mają wpływ na przebieg prezentacji, na przykład poprzez komentarze na czacie.

Po prezentacji następuje sesja pytań i odpowiedzi

Potem następuje sesja pytań i odpowiedzi – uczestnicy zadają na czacie pytania, a prowadzący na nie odpowiada. Na sam koniec następuje rozdanie „nagród za wytrwałość” – zwykle jest to jakaś checklista lub krótki e-book związany z tematem webinaru.

Prowadzący

Spotkania poprowadzi Michał Zienkiewicz – instruktor CRI z nalotem 800+ godzin, z czego 150 to przeloty IFR po Europie. Członek stowarzyszenia PPL/IR Europe, które regularnie bierze udział w pracach EASA i które odegrało ważną rolę we wprowadzeniu CB IR oraz BIR do unijnego prawa lotniczego.

Jeszcze coś

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wyglądał nasz ostatni webinar „Planowanie lotów”, możesz obejrzeć jego nagranie (wymagany zakup, dostęp jest bezterminowy).

A jeżeli chcesz dowiadywać się o kolejnych webinarach i innych naszych pomysłach, zanim poznają je inni, zapisz się na nasz newsletter.


Artykuł sponsorowany

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony