Przejdź do treści
Jadwiga Polus, dziennikarka Radia RMF Classic na lotnisku Kraków-Pobiednik Wielki (fot. Aeroklub Krakowski)
Źródło artykułu

Tego lata tematem wiodącym wakacyjnego programu RMF Classic są podróże, szczególnie te podniebne. W tym programie

Tego lata tematem wiodącym wakacyjnego programu RMF Classic są podróże, szczególnie te podniebne. W tym programie także pojawił się specjalny cykl "Sztuka latania", przygotowany we współpracy z Aeroklubem Krakowskim, z opowieściami o ludziach, których pasją są samoloty i szybowce.

Prowadząca ten cykl Jadwiga Polus, dziennikarka Radia RMF Classic, zaczęła od prezentacji Aeroklubu Krakowskiego od kuchni! Dziennikarkę oprowadzał Adrian Król pilot licencjonowany szybowcowy i Wiceprezes Aeroklubu Krakowskiego.

W kolejnych odcinkach poznacie dyscypliny lotnictwa sportowego m.in.: szybowce, modelarstwo, akrobację, baloniarstwo. Poznacie również doświadczonych mistrzów i ich pasję oraz utytułowanych członków Kadry Narodowej. Dowiecie się jak wygląda ścieżka pilota przed startem.

Goście Jadwigi Polus opowiedzą o szkoleniach i najlepszych warunkach do przelotów. Dowiecie się jak wygląda polska strefa powietrzna z perspektywy kontrolera lotniczego. Poznacie uroki latania przelotowego szybowcem z Krakowa w góry i dowiecie się czy warto zainwestować we własny szybowiec.

Jadwiga Polus i jej goście zapraszają na Sztukę latania w każdy w poniedziałek, środę i piątek ok. godziny 13:30.

Audycji można posłuchać na stronie www.rmfclassic.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony