Przejdź do treści
Źródło artykułu

Take Off: "CPK przyciągnie talenty do pracy w branży lotniczej"

9 lutego w Warszawie odbyła się kolejna edycja Take Off, tym razem poświęcona zagadnieniu kadr w branży lotniczej. Take Off to cykliczne wydarzenie stanowiące połączenie dyskusji i prelekcji na tematy powiązane z szeroko rozumianym rynkiem lotniczym, połączone ze wspólnym śniadaniem uczestników, organizowane przez Welcome Airport Services.

Zebranych gości powitał zarząd Welcome Airport Services – Jakub Kluziński i Marcin Osowski. W zagadnienie omawiane na spotkaniu wprowadził gości krótki film z udziałem Stanisława Wojtery, prezesa PPL oraz Mikołaja Wilda, prezesa CPK. Głównym punktem Take Off była dyskusja panelowa, poprowadzona przez Marcina Osowskiego. Głos zabrały ekspertki: Natalia Bogdan – agencja Jobhouse, Agnieszka Kopińska; CPK, Anna Kwasiborska – Politechnika Warszawska i Magdalena Zalewska – Polish Airports Academy (grupa PPL), które poruszyły problematykę pozyskiwania, kształcenia i utrzymania kadr w branży lotniczej.

Rynek pracy w 2023 roku w dalszym ciągu będzie dużym wyzwaniem dla pracodawców, zwłaszcza dla tych, którzy szukają pracowników niższego szczebla. Już w zeszłym roku rekrutacja pracowników była dużym wyzwaniem, w tym może być to jeszcze trudniejsze. Pracodawcy, aby przyciągnąć kandydatów do swoich organizacji muszą oferować konkurencyjne wynagrodzenie, ale nie zapominać także o innych, pozamaterialnych korzyściach swojej oferty. CPK to bardzo ciekawy, rozwojowy i prestiżowy projekt. Może przyciągnąć wielu utalentowanych ludzi do podjęcia pracy w branży lotniczej – powiedziała Natalia Bogdan, prezes zarządu agencji Jobhouse.

Obecne młode pokolenie, mówiąc szczególnie o studentach, którzy kształcą się w obszarze lotnictwa, na pewno oczekują odpowiedniego poziomu praktyk i właściwego poziomu zaprezentowania swoich umiejętności podczas pracy zawodowego. Pracodawcy powinni też uwzględniać odpowiedni poziom wynagrodzenie za taką pracę. Zainteresowanie studentów i młodzieży, jeśli chodzi o pracę w branży lotniczej, jest bardzo duże. Przedstawiciele podmiotów lotniczych wskazują nam, w jakim kierunku powinno podążać kształcenie. Potrzebna jest ścisła współpraca między podmiotami lotniczymi, aby uzupełnić luki w zatrudnieniu. Bez praktyk i staży dla studentów i uczniów nie będzie możliwości pozyskania przez podmioty lotnicze doświadczonych pracowników – dodała Anna Kwasiborska, adiunkt w Zakładzie Inżynierii Transportu Lotniczego, Politechnika Warszawska.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony