Szymany do rozbudowy. Potrzebne nowe miejsce postojowe

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury)

Prawdopodobnie jeszcze na początku czerwca rozpoczną się prace przy rozbudowie płyty postojowej na lotnisku Olsztyn-Mazury. Dzięki inwestycji lotnisko wzbogaci się o jedno nowe stanowisko postojowe.

Na początku kwietnia Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ogłosił przetarg na rozbudowę istniejącej lotniskowej płyty postojowej PPS1 wraz z przebudową i rozbudową infrastruktury towarzyszącej. Termin składania ofert upływa 21 kwietnia br. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury chce, aby wszystkie prace zostały wykonane w całości w terminie do dnia 30 września 2017r.

Prace zostały podzielone na dwa zadania.

Zadanie I obejmuje: rozbudowę istniejącej płyty postoju samolotów PPS1, budowę fragmentu drogi kołowania DKA, przebudowę istniejącej i budowę nowej infrastruktury w zakresie sieci kanalizacji deszczowej, sieci elektroenergetycznej  i  teletechnicznej,  rozbudowę  istniejącej  drogi  technicznej, a także rozbiórki istniejących obiektów w zakresie niezbędnym do realizacji zadania zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej  płyty postojowej,  wiaty  technicznej oraz  terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach na działce o nr ewidencyjnym 463/37.

Zadanie II to  dostosowanie wszystkich trzech istniejących stanowisk postoju samolotów na istniejącej płycie do systemu odladzania.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury to najmłodszy port lotniczy w kraju. Uruchomiony zaledwie 16 miesięcy temu już teraz musi się jednak rozbudować. Powodem jest wciąż rosnący ruch.

Obecnie na lotnisku obsługiwane są połączenia do Londynu, obsługiwane przez linie lotnicze Wizz Air i Ryanair. Tylko te dwie trasy wystarczają, by lotnisko było kolejne rekordy w liczbie obsługiwanych pasażerów. 12 kwietnia padł dobowy rekord i w ciągu jednego dnia z lotniska skorzystało 700 osób. W całym 2016 roku było ich tu 47 tys. W tym roku, jak zapowiada kierownictwo lotniska, obsłużonych zostanie co najmniej 96 tys. podróżnych. W pierwszym kwartale było ich tu już 20 tys.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.rynekinfrastruktury.pl

Źródło: rynekinfrastruktury.pl
comments powered by Disqus