Szybowcowy mundial w Kielcach

Lotnisko Aeroklubu Kieleckiego w Masłowie (fot. Aeroklub Kielecki)

Kielce będą jednym z gospodarzy eliminacji do Szybowcowych Mistrzostw Świata. Impreza odbędzie się w przyszłym roku, Aeroklub Kielecki już rozpoczął przygotowania: w Masłowie będą wszak latać najlepsi szybownicy z całego świata.

Eliminacje do szybowcowych mistrzostw odbywają się w kilku etapach, w 10 różnych miejscach świata. W Masłowie na przełomie kwietnia i maja rozegrany zostanie przedostatni etap, weźmie w nim udział 20 zawodników. Finał wkrótce potem w Hiszpanii.

Aeroklub Kielecki po raz pierwszy przygotowuje taką imprezę. - Już się szykujemy, szlifujemy nowe procedury. Szukamy również sponsorów, którzy byliby chętni, aby wspomóc nasze działania - mówi Jan Jawornik, dyrektor Aeroklubu. W powietrzu znajdą się jednocześnie wszyscy zawodnicy. - To będzie bardzo widowiskowe, ponieważ czasem, szybowce dosłownie o metry się wyprzedzają na samej końcówce, to robi to duże wrażenie - zapewnia.

Przedsmak szybowcowych mistrzostw czeka nas pod koniec sierpnia. Wtedy w Masłowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Szybowcowych.

Obejrzyj materiał filmowy na stronie www.kielce.tvp.pl

Źródło: TVP
comments powered by Disqus