Przejdź do treści

Szybowcowe zawody na orientację Pilotów i Dziennikarzy

Stowarzyszenie Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach przy współpracy z Gminą Świebodzice serdecznie zaprasza na ekscytujące wydarzenie – "Szybowcowe zawody na orientację Pilotów i Dziennikarzy". Impreza odbędzie się w dniach 29-30 czerwca na lądowisku w Świebodzicach (EPWC).

Piloci zabiorą na pokład szybowców dziennikarzy gazet, portali internetowych i rozgłośni radiowych. Uczestnicy, doświadczeni piloci i zaproszeni dziennikarze, będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności nawigacji.

Załogi będą lecieć po wcześniej przygotowanej trasie, a ich zadaniem będzie odnalezienie i sfotografowanie wyznaczonych punktów orientacyjnych, które poznają bezpośrednio przed startem. To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie sportową rywalizację z promocją lotnictwa i integracją lokalnej społeczności.

Organizatorzy zaplanowali loty szybowcowe, ale jeśli warunki pogodowe nie pozwolą, przerzucą załogi na samolot Morane. Trasy zaplanowano nad Świebodzicami, Wałbrzychem i pobliskimi górami.

Po skończonej trasie dziennikarze mają za zadanie opisać to, czego doświadczyli – zapowiada Łukasz Jaworski, prezes Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Stowarzyszenie istnieje od 2012 roku i jego celem jest propagowanie narodowych tradycji lotniczych oraz rozpowszechnianie wiedzy w zakresie lotnictwa. Od wielu lat organizujemy m.in. pikniki lotnicze, które przyciągały tłumy miłośników lotnictwa i nie tylko.  

Zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa oraz tych, którzy chcą spędzić czas w miłej atmosferze i wspierać swoich faworytów!

FacebookTwitterWykop

Nasze strony