Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szybowcowe i Samolotowe Zawody na Celność Lądowania 2022 w Przylepie rozegrane

W minioną sobotę (1 października), na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie rozegrane zostały Szybowcowe i Samolotowe Zawody na Celność Lądowania.

W konkurencji samolotowej wzięło udział 17 zawodników, a w konkurencji szybowcowej 22. Równo o godz. 9:00 rozpoczął się Safety Briefing dla wszystkich zawodników, na którym omówiono wszelkie zasady i reguły gry. Około 10:00 pierwsze statki powietrzne wzbiły się w powietrze i tym samym rozpoczęły się obie konkurencje.

Graliśmy symultaniczne obie klasy, stąd ścieżka podejścia do lądowania często wyglądała niczym z lotniska komunikacyjnego. Pani Jola na radiu miała pełne ręce roboty, ale wykorzystując swoje doświadczenie poradziła sobie z takim ruchem bez najmniejszych problemów, dbając o bezpieczeństwo naszych zawodników – relacjonują organizatorzy.

W konkurencji samolotowej ocenie podlegał punkt przyziemienia statku powietrznego. Podczas lądowania piloci mieli za zadanie wycelować podwoziem pomiędzy białe linie, których odległość wynosiła zaledwie 2 metry. Za takie lądowanie nie otrzymywali punktów karnych. Przyziemienie przed lub za linią wiązało się z punktami karnymi.

Z kolei piloci szybowców skupiali swoją uwagę na miejscu zatrzymania statku powietrznego. Ich zadaniem było zatrzymanie się jak najbliżej wyznaczonej linii zero.

Każdy z pilotów wykonał dwa loty konkursowe, po czym szóstka zawodników z najlepszym wynikiem wystartowała w finale i rywalizowała o miejsca na podium. Zwyciężyli zawodnicy, którzy uzyskali najmniejszą ilość punktów. Co to były za emocje!

Oto tegoroczna najlepsza piątka w celności lądowania:

Kategoria – szybowce:
1. miejsce – Miłosz Bogdański 🥇🏆
2. miejsce – Mirosław Wysocki 🥈
3. miejsce – Milena Możdżeń 🥉
4. miejsce – Jolanta Chrenowicz
5. miejsce – Benedykt Jasik

Kategoria – samoloty:
1. miejsce – Przemysław Skiba 🥇🏆
2. miejsce – Hubert Rusinek 🥈
3. miejsce – Bartosz Juszczak 🥉
4. miejsce – Jacek Kondracki
5. miejsce – Paweł Zieliński

Po zawodach, które zakończyły się chwilę przed deszczem, zawodnicy udali się na wspólne zakończenie. Był grill i dobre piwko prosto z Browar Tenczynek podesłane nam dzięki uprzejmości Tomka Czechowskiego. O ciągłą koncentrację podczas zawodów zadbał Wojtek Sanecki dostarczając zawodnikom niezliczoną ilość puszek Red Bull. Zaś nagrody zapewniła rywalizującym pilotom firma Sinersio.

Więcej zdjęć z zawodów można zobaczyć TUTAJ.

Uczestnicy Zawodów na Celność Lądowania 2022 w Przylepie (fot. Patryk Sós, Facebook)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony