Przejdź do treści
Dron (fot. Paweł Korzec)
Źródło artykułu

Szybkie skanowanie obrazów z dronów dzięki oprogramowaniu do poszukiwania i ratownictwa Loc8

Na polski rynek wprowadzono programu do poszukiwania i ratownictwa Loc8. Oficjalnym dystrybutorem tego oprogramowania została spółka Dilectro.

W ofercie Dilectro z końcem marca pojawił się nowy, specjalistyczny program do analizy zdjęć – Loc8 od firmy Unmanned Systems Rescue. To już drugie po RDT, rozwiązanie od USR, które Dilectro dystrybuuje w Polsce.

Loc8 służy do szybkiego przetwarzania tysięcy obrazów pozyskanych z bezzałogowego statku powietrznego w celu wykrywania celów np. ludzi lub zwierząt. Oprogramowanie znacząco przyśpiesza działania poszukiwawczo-ratownicze.

„Loc8 wprowadza nową jakość w działaniach poszukiwawczo-ratowniczych. Dzięki temu oprogramowaniu możliwe jest szybkie przetwarzanie dużej ilości zdjęć uzyskanych z drona w niezwykle krótkim czasie. Co istotne algorytmy programu do analizy wykorzystują zdjęcia z kamery RGB (światła widzianego), a całe rozwiązanie działa bez dostępu do sieci” – przekazał Tomasz Kłoczewiak, Menedżer ds. sprzedaży w Dilectro odpowiedzialny za współpracę z firmą USR.

Oprogramowanie do poszukiwania i ratownictwa Loc8 w Polsce (fot. Dilectro)

(fot. Dilectro)

Program bazuje na autorskiej technologii zaawansowanego wykrywania obiektów z obrazów na podstawie pasma kolorów przekazując operatorowi precyzyjne współrzędne poszczególnych obiektów.

Loc8 skanuje obrazy w poszukiwaniu wielu obiektów w tym samym czasie, a rezultatem pracy programu jest szczegółowy raport sytuacyjny. Całość współpracuje z komputerami z systemami Windows 10/11 i macOS oraz działa w trybie offline.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony