Szkolenie pomostowe - 19 sierpnia na lotnisku EPBC

Konwersja licencji narodowych
Od 1 sierpnia osoby nie posiadające licencji wydanej zgodnie z przepisami JAR-FCL nie mogą wykonywać operacji lotniczych.

Wymógł ten został nałożony Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2009 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie licencjonowania personelu lotniczego określającym termin wygaśnięcia ważności licencji krajowych na 31 lipca 2010 r.

Piloci posiadający licencje ICAO zobowiązani są do niezwłocznej wymiany licencji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Jednym z dokumentów jaki trzeba złożyć wraz z wnioskiem o wymianę jest świadectwo ukończenia kursu teoretycznego.

Kurs teoretyczny jest prezentacją przepisów JAR-FCL-1, JAR-FCL 2 oraz EU-OPS i JAR-OPS 3, których znajomość jest wymagana przy wymianie licencji.

Najbliższy taki kurs dla wszystkich pilotów, którzy jeszcze nie dopełnili formalności odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2010 r w Certyfikowanym Ośrodku Szkolenia Lotniczego Unitedsky. Jednodniowe szkolenie potwierdzone będzie certyfikatem honorowanym przez ULC.

Więcej szczegółów odnośnie kursu znajdą Państwo na stronie Ośrodka Unitedsky.

Więcej o kwestii związanej z wymianą licencji narodowej czytaj w artykułach:
KTL AOPA pyta ULC: Pytanie o przyszłość licencji narodowych po 31 lipca 2010 roku oraz: Odpowiedź ULC w sprawie licencji narodowych

Zapraszamy !
Unitedsky
Źródło: unitedsky.eu
comments powered by Disqus