Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szczecin-Goleniów: Infrasruktura przyciągnie przewoźników?

Podszczecińskie lotnisko w Goleniowie wciąż inwestuje w swój rozwój. Wśród ubiegłorocznych inwestycji najważniejszą była budowa połączenia kolejowego do portu. W tym trwają prace przy przebudowie infrastruktury lotniskowej. Wszystko to ma zachęcać linie lotnicze do uruchamiania nowych połączeń. Dzięki nim zwiększy się również liczba pasażerów korzystających z lotniska. Władze portu liczą na to, że do końca 2015 roku uda się tu osiągnąć poziom 500 tys. podróżnych rocznie.

Póki co Goleniów zaliczany jest do tej samej grupy portów lotniczych co Rzeszów, Łódź czy Bydgoszcz. Dobrą prognozą na przyszłość jest to, że na tle tych lotnisk przyrosty w Szczecinie były w ubiegłym roku największe. Z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego opublikowanego kilka tygodni temu wynika, że liczba pasażerów na lotnisku w Goleniowie wzrosła w ubiegłym roku o 34,4 procent.

I ten rok zapowiada się dla goleniowskiego lotniska atrakcyjnie. Kilka dni temu linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej siatki połączeń z polskich portów lotniczych. Ze Szczecina przewoźnik chce zabierać pasażerów do Londynu Luton. Połączenie ma zostać uruchomione 27 października 2014 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy oraz piątki.

Władze portu nie ukrywają, że obecny rok chciałyby zakończyć z wynikiem około 400 tys. odprawionych pasażerów. To prawie 50 tys. podróżnych więcej, niż w ubiegłym roku. Dodają również, że wciąż prowadzone są negocjacje z liniami lotniczymi, dotyczące uruchomienia kolejnych rejsów rozkładowych.

Liczba odpraw dokonywanych w Goleniowie stawia lotnisko w dolnej stawce drugiej ligi polskich lotnisk. Sześć portów w ostatnich latach odprawiło powyżej miliona pasażerów. Dwa kolejne przekroczyły liczbę pół miliona. Goleniów jest notowany tuż za nimi.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony