Symulator w Świdniku gotowy do lotu
W czasie przeprowadzki do nowego pomieszczenia uszkodzeniu uległ jeden z monitorów symulatora lotu, który jest dumą Strefy Historii Miejskiego Ośrodka Kultury. Na rozwiązanie problemu pracownicy Strefy Historii mieli dwie opcje.
Pierwszym wyjściem było ograniczenie obrazu do dwóch monitorów. Od początku było jasne, że to tylko działanie doraźne, ponieważ środek obrazu wypadał na połączeniu monitorów. Na szczęście z odsieczą przyszła firma Remondis.
– Jesteśmy wdzięczni Krzysztofowi Falencie, prezesowi spółki Remondis za życzliwość i pomoc finansową. Próbny „oblot” naprawionego symulatora wykonaliśmy przed Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, a osoby, które znalazły się tego dnia w Strefie przypadkiem oszczędziły sobie zapisywania się do długiej kolejki, w jakiej zwykle trzeba czekać na lot – mówi Andrzej Misiurski, opiekun symulatora.
– Decyzja nie była trudna, ponieważ tak się składa, że jestem zagorzałym fanem lotnictwa, byłym pracownikiem PZL-Świdnik i wiceprezesem Klubu Seniorów Lotnictwa. Dalsze życie zawodowe potoczyło się inaczej, ale lotnicza pasja została. Podejrzewam zresztą, że trudno byłoby znaleźć w Świdniku mieszkańca, który w jakiś sposób nie identyfikowałby się z lotnictwem. Sam symulator jest urządzeniem bardzo pożytecznym, oferującym walory nie tylko rozrywkowe, ale i edukacyjne. W dodatku jest dosyć rzadko spotykany w instytucjach kultury czy w ogóle cywilnych, więc w pewnym sensie jest ewenementem na skalę regionu. Dlatego warto o niego dbać i utrzymywać w dobrym stanie technicznym. Monitor nie jest jedynym wyrazem wsparcia Remondisu dla Miejskiego Ośrodka Kultury, ponieważ na prośbę działającego w nim koła modelarskiego Taurus kupiliśmy materiały pomocne przy budowie różnego rodzaju modeli – mówi Krzysztof Falenta, prezes spółki Remondis Świdnik.
Symulator lotu Strefy Historii Miejskiego Ośrodka Kultury w świdniku, od lutego 2021 roku umożliwia cieszenie się lotem w każdym momencie i w praktycznie w dowolnym miejscu. Umożliwia korzystanie z niego młodzieży ze świdnickich szkół i dzięki temu rozbudza w nich pasje historyczno-lotnicze. Pozwala także na prowadzenie warsztatów lotniczych, umożliwiając wizualizację lotów szybowca, samolotu oraz śmigłowca z perspektywy ich pilotów. Pozwala także na łączenie pokoleń – w warsztatach wykorzystana jest wiedza i doświadczenie członków świdnickiego Klubu Seniorów Lotnictwa.
Komentarze