Przejdź do treści
Święty Mikołaj w samolocie w Terminalu Lotniska Chopina (fot. Lotnisko Chopina)
Źródło artykułu

Święty Mikołaj w samolocie w Terminalu Lotniska Chopina

W sobotę, 25 listopada, w terminalu Lotniska Chopina uruchomiono świąteczną iluminację. Oprócz tysięcy światełek nie zabrakło choinki i Świętego Mikołaja w… samolocie. Część dekoracji tematyką nawiązuje też do patrona portu Fryderyka Chopina. 

Największy port lotniczy w Polsce w sobotnie popołudnie, 25 listopada, zainaugurował nową, świąteczną iluminację. W terminalu lotniska stanęła blisko sześciometrowa choinka, która wskazuje miasta popularne wśród podróżujących ze stołecznego portu. W drugiej części budynku, tuż po sufitem, podwieszony jest ogromny, ośmiometrowy samolot, na pokładzie którego zasiada nie kto inny, jak Święty Mikołaj. Takie widoki z pewnością ucieszą najmłodszych podróżnych, choć cała świąteczna dekoracja powstała ze szczególną myślą o wszystkich pasażerach, którzy wracają do domu na Święta Bożego Narodzenia.

Świąteczny projekt nawiązuje też do patrona portu – Fryderyka Chopina i jego twórczości. Na fasadzie terminala zobaczyć można zachwycający pokaz animacji nut na świetlistej pięciolinii, w towarzystwie bożonarodzeniowych wzorów. Natomiast wewnątrz budynku umieszczono świetlny fotospot, przy którym można zrobić sobie zdjęcie z wybitnym, polskim kompozytorem. To gratka dla miłośników pamiątkowych fotografii oraz promocja Chopina wśród zagranicznych pasażerów. 

Cała iluminacja składa się z blisko 75 tys. energooszczędnych diod eko-LED. Po raz pierwszy w historii portu świąteczne zdobienia przygotowano na tak dużą skalę. Twórcą koncepcji i realizatorem całego projektu jest firma Multidekor, która w świetlne motywy przyozdabia co roku największe polskie miasta. Głównym partnerem iluminacji jest Veolia, producent i dostawca ciepła systemowego oraz energii w Polsce. 

Szacuje się, że tysiące światełek na Lotnisku Chopina zobaczy ponad 3 mln pasażerów, bowiem cała iluminacja ma zostać zachowana aż do końca lutego.

Więcej zdjęć nowej iluminacji świątecznej na stronie Lotniska Chopina.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony