Przejdź do treści
Wojsko Polskie, logo
Źródło artykułu

Święto 7 Dywizjonu Lotniczego

W dniu 28 sierpnia na lotnisku w Nowym Glinniku odbyły się uroczyste obchody Święta Lotnictwa Polskiego, które tradycyjnie już połączone zostały ze świętem 7 Dywizjonu Lotniczego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Uroczystości rozpoczęła msza święta, którą celebrował w kościele garnizonowym kapelan brygady ksiądz major Wiesław Okoń. Na tegoroczne obchody zaproszono, byłych dowódców dywizjonu, oficerów zaprzyjaźnionych jednostek, oficerów dowództwa Sił Powietrznych i Wojsk Lądowych, przedstawicieli starostwa i Urzędu Miasta, wójtów, seniorów lotnictwa, instruktorów latania, żołnierzy zawodowych w stanie spoczynku, komendantów policji i straży pożarnej, dyrektorów zaprzyjaźnionych firm i zakładów pracy oraz rodziny żołnierzy przebywających w Iraku, Czadzie i Afganistanie.

„Jesteśmy dumni, że 7 Dywizjon Lotniczy z Nowego Glinnika godnie podtrzymuje tradycje historyczne 66 Lotniczego Pułku Szkolnego”, mówił pełniący obowiązki dowódcy dywizjonu major pilot Wojciech ROMAŃCZUK.

Najlepsi żołnierze dywizjonu wyróżnieni zostali odznakami pamiątkowymi i ryngrafami. Dowódca dywizjonu podziękował kadrze i pracownikom wojska za wysiłek i wysoki poziom realizacji zadań. Honorową odznakę pamiątkową dywizjonu wręczono kpt. pil. Johnowi BENETTOWI, weteranowi Bitwy o Anglię, który mimo sędziwego wieku przyjął zaproszenie do uczestnictwa w święcie dywizjonu.

„Jesteśmy niezmiernie dumni, że w składzie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej funkcjonuje tak doborowa jednostka jaką jest 7dywizjon lotniczy”, dziękował lotnikom ppłk Andrzej PAWŁOWSKI reprezentujący na uroczystości dowódcę brygady. „Gratuluję wszystkim osiągnięć służbowych i osobistych w kraju i podczas wykonywania zadań poza jego granicami. Życzę szczęśliwych powrotów z zadań bojowych, dalszych wyróżnień, odznaczeń i awansów” powiedział w swym wystąpieniu ppłk PAWŁOWSKI.

Główną część lotniczego święta zakończyła defilada pododdziałów, po której zaproszeni goście wraz z dowództwem dywizjonu złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową, która upamiętnia tomaszowskich pilotów, którzy zginęli wykonując zadania lotnicze w kraju oraz w trakcie misji wojskowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony