Przejdź do treści
Piloci w kokpicie
Źródło artykułu

Stres a proces podejmowania decyzji w zależności od predyspozycji osobowościowych pilotów cywilnych – Ankieta

Marcin Kwiatkowski jest studentem 5. roku psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i obecnie pisz pracę magisterską. Od dawna pasjonuj się lotnictwem i wszystkim, co jest z nim związane. Dlatego postanowił swoją pracę dyplomową napisać na temat: "Stres a proces podejmowania decyzji w zależności od predyspozycji osobowościowych pilotów cywilnych".

Funkcjonowanie poznawcze, świadomość sytuacyjna oraz skuteczność podejmowania decyzji stanowią czynniki kluczowe dla bezpieczeństwa lotów i wielokrotnie determinują różnicę między „incydentem” a „katastrofą” lotniczą. W ramach badań nad tymi zagadnieniami Marcin Kwiatkowski przeprowadza krótkie (max. 20 minut), w pełni anonimowe badanie kwestionariuszowe dla pilotów cywilnych (niezależnie od typu aktualnie posiadanej licencji).

Marcinowi bardzo zależy na dotarciu do jak najwięcej liczby pilotów na całym świecie i prosi o pomoc poprzez wzięcie udziału w tym badaniu.

Badanie jest całkowicie anonimowe, nie będą zbierane żadne dane pozwalające na identyfikację konkretnej osoby (włącznie z adresem e-mail konta Google, z którego zostanie wypełnione badanie). Uzyskane wyniki będą analizowane wyłącznie zbiorczo, a poszczególne, pojedyncze kwestionariusze zostaną usunięte po scaleniu zebranych danych.

Jeżeli jesteś certyfikowanym pilotem, pomóż Marcinowi w przeprowadzeniu tego badania i wypełnij ankietę. Możesz spodziewać się pytań, których celem jestem określenie Twojego typu osobowości (odpowiedzi TAK/NIE) oraz pytań o Twoje doświadczenia z odczuwaniem stresu podczas lotów (odpowiedzi w skali 1 – 6).

Link do ankiety w języku polskim (na pierwszej stronie znajdziesz więcej informacji na temat badania oraz przechowywania i ochrony zbieranych danych):
www.forms.gle/tm56kwmqpLPQDhse7

Link do tej samej ankiety w języku angielskim:
www.forms.gle/8PC6cpDoiJdfCqdP9

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi oraz za poświęcony czas! – mówi Marcin Kwiatkowski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony