Przejdź do treści
Źródło artykułu

Spotkanie polonii amerykańskiej z żołnierzami biorącymi udział w Red Flag

Konsul Honorowy Rzeczpospolitej Polskiej w Anchorage Stan Borucki, członkowie Polonii w USA wraz z przedstawicielami Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles odwiedzili polskich lotników biorących udział w Red Flag na Alasce.

Nadzwyczajne spotkania z Polonią zorganizowano zarówno w Anchorage, gdzie stacjonują piloci i technicy samolotu C-130 Hercules, jak i w Fairbanks - bazie polskich F-16 na czas półtoramiesięcznego ćwiczenia.

Obecność lotników oraz polskich wielozadaniowych samolotów F-16 i transportowego C-130 to dla Polonii wyjątkowa okazja do poznania z bliska zarówno ludzi, jak i sprzętu współczesnego polskiego lotnictwa wojskowego. Nasi lotnicy są dla Polonii powodem do dumy i radości z tego, że polskie Siły Powietrzne, jako jedne z z zaledwie kilku nacji na świecie biorą udział w uznawanych za najważniejsze wojskowe ćwiczenia lotnicze na świecie.

Spotkania były pełne fascynujących historii z życia lotników Sił Powietrznych oraz mieszkańców Alaski, którzy przygotowali poczęstunki z lokalnych specjałów - dało się zauważyć, że sezon połowowy na Alasce jest aktualnie w pełnym rozkwicie.

mjr Jakub Block
na podstawie informacji Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony