Przejdź do treści
Dron w locie nad dłonią (fot. Targi Kielce)
Źródło artykułu

Specjalistyczne spotkania dronowe podczas IDE-Świat Pomiarów

Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Tegoroczne spotkanie dronowe w Targach Kielce zostało podzielone na strefę merytoryczną - panelową oraz wystawową - pokazową. W programie dwudniowego wydarzenia zaplanowano szereg wystąpień z udziałem ekspertów i praktyków.

Wykłady pierwszego dnia IDE – Świat Pomiarów odbędą się w dwóch sesjach tematycznych: administracja i nauka oraz przemysł. W pierwszej z nich wezmą udział m.in. prof. dr hab. Jacek Semaniak – prezes GUM, Maciej Włodarczyk – kierownik Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Patryk Wróblewski z Katedry Rozpoznania Obrazowego Wojskowej Akademii Technicznej, Dariusz Werschner – Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. BSP oraz przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Wśród tematów prelekcji pojawią się:

  • „Koordynacja lotów BSP via PansaUTM. Przestrzeń powietrzna dla BSP”
  • „Zastosowanie opracowań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych z BSP w gospodarce, ochronie środowiska, bezpieczeństwie i obronności kraju”
  • „Inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury w kontekście rozwoju branży BSP”

Prelegentami przemysłowej sesji będą m.in. Jacek Krawiec z firmy RIEGL/ Laser-3D.pl, Grzegorz Łobodziński z Fotoacc, dr hab. inż. prof. Tomasz Lipecki z Akademii Górniczo Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie oraz Radosław Zych z Akademii UAV PISB. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. aktualne możliwości techniczne systemów skaningowych w zastosowaniu na bezzałogowych statkach powietrznych, kwestie pomiarów multispektralnych w rolnictwie i leśnictwie, perspektywy rozwoju budownictwa tunelowego w Polsce oraz wykorzystanie SBSP w geodezji i budownictwie.

Program drugiego dnia spotkania dronowego jest równie bogaty. Zaproszeni prelegenci zaprezentują m.in. wykorzystanie dronów dla celów geodezyjnych i kartograficznych, polski system SARUAV w praktyce, streaming live z dronów dedykowanych dla służb oraz pomiary przy pomocy BSP w przemyśle, budownictwie, geodezji i agrotechnice. Oprócz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej, swoje wystąpienie będą mieli również m.in. Karol Chade z Akademii UAV PISB, Mariusz Naumienko i Łukasz Folwarski z IWING Sp. z o.o, a także Wojciech Gruźliński z aeroMind PISB.

W Centrum Kongresowym Targów Kielce pojawią się również wystawcy prezentujący najnowsze technologie i techniczne właściwości dronów, a także działanie dronów na żywo.

Pełny program konferencji i rejestracja możliwa poprzez stronę www.targikielce.pl

Zapraszamy już od 1 do 2 czerwca 2022 roku do Targów Kielce.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony