Przejdź do treści
Źródło artykułu

Skrzydlata Polska 09/2022 już w sprzedaży

Wrześniowa Skrzydlata Polska już w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.

W numerze polecamy:

FIA 2022 – powolny powrót do normalności
Tegoroczna edycja Farnborough International Airshow mogła zadowolić zarówno specjalistów, jak i entuzjastów lotnictwa. Nie zabrakło na niej pokazów w locie, wykonywanych zarówno przez wojskowe, jak i cywilne statki powietrzne, a licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć liczne nowości, a wśród nich dwa samoloty Boeinga – 737-10 (największego z rodziny 737 MAX) i 777-9.

RIAT 2022 – najlepsza impreza sezonu
W ostatnich latach Royal International Air Tattoo stało się wydarzeniem obowiązkowym dla wielu producentów sprzętu wojskowego, którzy postrzegają je jako miejsce i okazję do aktywnego promowania swoich zdolności i prezentowania najnowszych statków powietrznych i przeznaczonego dla nich wyposażenia. Zwłaszcza bieżąca impreza dowiodła, że śmiało można określić ją największym wydarzeniem tegorocznego sezonu pokazów i imprez lotniczych. 

Northern Lightning III
Wiosną br. włoskie Aeronautica Militare (wojska lotnicze) wysłały, po raz trzeci, 4 wielozadaniowe samoloty bojowe F-35A Lightning II, aby zapewnić ochronę przestrzeni powietrznej Islandii. Miejscem ich stacjonowania była baza Keflavik.

Esquadra 751 – aby inni mogli żyć
Od czasu wyposażenia w śmigłowce Merlin lotnicy Esquadra 751 Força Aérea Portuguesa (FAP, portugalskich wojsk lotniczych) uratowali już ponad 4470 osób, w trakcie misji, których łączny czas wyniósł 30 tys. godzin, zgodnie ze swoim mottem: Para que outros vivam – aby inni mogli żyć.

SATER 1-22
SATER (Soccorso Aereo TERrestre) to wydarzenie cykliczne, w którym biorą udział różne włoskie służby i agencje rządowe: wojska lądowe, marynarka wojenna, wojska lotnicze, karabinierzy – żandarmeria, straż skarbowa), policja państwowa i straż pożarna.

Historia lotnictwa w Pardubicach
Jubileuszowa, 30. edycja imprezy o nazwie Aviatická pouť, która odbyła się na lotnisku w Pardubicach, przyciągnęła około 25 tys. widzów, którzy mogli podziwiać w powietrzu i na ziemi około 60 statków powietrznych, od replik samolotów z pionierskiego okresu lotnictwa, po współczesne śmigłowce i odrzutowce. 

MiG-19PM – powrót do świetności
Po blisko dwuletnich pracach prowadzonych przez spółkę Feniks Reco z Nowego Sącza, 29 czerwca 2022 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyła się uroczysta prezentacja pieczołowicie odrestaurowanego MiG-19PM, który obok MiG-19P wprowadził polskich pilotów w świat prędkości naddźwiękowych i jako pierwszy w naszym lotnictwie wojskowym był wyposażony w kierowane pociski rakietowe powietrze-powietrze.

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem wrześniowego wydania "Skrzydlatej Polski" na stronie: www.altair.com.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony