Skrzydlata Polska 09-2014

Skrzydlata Polska 09-2014

Wrześniowa Skrzydlata Polska już w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.

W numerze polecamy:

US Navy krok ku przyszłości
W połowie sierpnia br. na pokładzie lotniskowca USS Theodore Roosevelt przeprowadzono kolejną serię prób bezzałogowca X-47B. Był to już piąty cykl testów morskich tego rodzaju - jak dotąd najważniejszy.

Intensywny sezon Airbusa
Dobiega końca proces certyfikacyjny Airbusa A350XWB. Po serii prób w locie i badaniach wytrzymałościowych EASA ma wydać świadectwo typu dla A350-900.

Zanim zadziała siła wyższa
Zaczęło się w 1946, kiedy to rzymskie lotnisko Fiumicino stało się portem macierzystym nowego narodowego przewoźnika Włoch (i Watykanu). Mowa o Alitalii, której nazwa jest połączeniem dwóch wyrazów ali (skrzydła) i Italia.

Na miarę możliwości
Sekcja Lotnictwa Policji Komendy Wojewódzkiej Policji (SLP KWP) w Szczecinie to mała, ale sprawnie działająca komórka organizacyjna. Pomimo braków kadrowych utrzymuje stałą gotowość do wykonywania operacji lotniczych, wspierając działanie innych rodzajów policyjnych służb - głównie z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Tygrysy w Jagiel
W dniach 16-27 czerwca br. odbywały się ćwiczenia jednostek lotniczych zrzeszonych w NATO Tiger Association - NATO Tiger Meet 2014. Tegoroczna edycja była szczególna dla lotników z 6. Eskadry Lotniczej z poznańskich Krzesin.

Brazylijska szkoła
W dniach 18-26 lipca br. nasi reprezentanci wzięli udział w XXI Mistrzostwach Świata Balonów na Ogrzane Powietrze w Rio Claro w Brazylii.

Początki Kształcenia technicznego w polskim lotnictwie wojskowym
Tradycje techniczne polskiego lotnictwa wojskowego są związane z podejmowanymi próbami odzyskania niepodległości naszej ojczyzny jeszcze przed 1918. Wymownym tego dowodem był liczny udział Polaków w formacjach lotniczych państw, toczących zmagania w czasie I wojny światowej.

Skrzydła Wielkiej Wojny
W ostatnią niedzielę lipca lotnisko Kraków-Rakowice przeniosło się w czasie o niemal sto lat wstecz - do zmagań powietrznych prowadzonych nad frontem zachodnim w okresie I wojny światowej. Nad Muzeum Lotnictwa Polskiego pojawiły się jedno- i dwupłatowce atakujące niemieckie lotnisko i balon obserwacyjny.

Zapraszamy do lektury na stronie: www.altair.com.pl

Źródło: Skrzydlata Polska
comments powered by Disqus