Przejdź do treści
Samolot Czerwonego Barona w parku Sikorskiego w Świdnicy, fot. swidnica24.pl
Źródło artykułu

Samolot Czerwonego Barona “wylądował” w parku Sikorskiego

W piątkowe przedpołudnie rozpoczął się montaż repliki samolotu  Manfreda von Richthofena, nazywanego “Czerwonym Baronem”. Decyzją prezydent Świdnicy charakterystyczny, czerwony Fokker Dr.I stanął w parku im. Władysława Sikorskiego.

Przypomnijmy, na przełomie stycznia i lutego przeprowadzono konsultacje społeczne, w których mieszkańcy Świdnicy mogli wskazać miejsce ekspozycji mobilnej repliki samolotu Fokker Dr.I. W ankiecie udział wzięło 478 osób. 68% głosujących wskazało na skwer im. Lecha Kaczyńskiego, 21 % – park im. Sikorskiego, 11% – skwer znajdujący się u zbiegu ulic Wałbrzyskiej, Traugutta i Pionierów.

Z uwagi na kontrowersje dotyczące propozycji ustawienia samolotu na skwerze prezydenta Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, prezydent Świdnicy zdecydowała się na inną lokalizację. W piątek replika stanęła na głównej alejce parku Sikorskiego.

– Samolot będzie ciekawostką i atrakcją, przy której wielu turystów z pewnością chętnie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie – zostanie wyeksponowany on w miejscu, które jest łatwo dostępne i bezpieczne – przekonuje Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Czytaj całość artykułu na stronie www.swidnica24.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony