Przejdź do treści
Noc w Instytucie Lotnictwa (fot. Michał Czajka)
Źródło artykułu

Ruszyła bezpłatna rejestracja na 12. "Noc w Instytucie Lotnictwa"

6 października 2023 roku rusza 12. „Noc w Instytucie Lotnictwa”. Po raz pierwszy organizatorzy uruchomili system obowiązkowej, bezpłatnej rejestracji dla odwiedzających – wejściówki można zdobyć poprzez oficjalną stronę imprezy.

„Noc w Instytucie Lotnictwa” to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Każdego roku rośnie liczba odwiedzających „Nocy w Instytucie Lotnictwa” oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, jedenastej edycji, Instytut odwiedziło ponad 58 tys. osób w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 360 tys. osób.

W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące. Odwiedzającym zostaną udostępnione także niedostępne na co dzień laboratoria.
 
Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

Z uwagi na nową formułę wejścia na imprezę, organizator przygotował zestaw pytań i odpowiedzi dotyczący rejestracji. 

Dlaczego muszę się rejestrować?

Obowiązek rejestracji związany jest z wewnętrznymi regulacjami bezpieczeństwa organizatora oraz prewencją związaną z sytuacją geopolityczną w regionie.

Kto musi się zarejestrować?

Wszyscy odwiedzający oraz przedstawiciele mediów.

Wystawcy imprezy zostali już zweryfikowani poprzez wcześniejszą rejestrację.

UWAGA:

  • Osoby poniżej 16. roku życia są zgłaszane w formularzu przez swojego opiekuna (podajemy imię, nazwisko i wiek podopiecznych).
  • Osoby, które w dniu imprezy mają ukończone 16 lat rejestrują się samodzielnie.
  • Dziennikarze mogą zgłosić w swoim formularzu dodatkowe osoby (np. operator kamery).

Kiedy ruszają zapisy?

Do kiedy trwa rejestracja?

Im wcześniej, tym lepiej. Nie ma jednak terminu zamknięcia rejestracji (wyjątek: MEDIA). Można zapisać się on-line również w dniu imprezy, przed wejściem. Z uwagi na możliwość dużego zainteresowania wydarzeniem, organizator zaleca nie czekać z decyzją o rejestracji do ostatniej chwili.

UWAGA:
Przedstawiciele mediów w swoim formularzu rejestracyjnym deklarują dodatkowe osoby oraz numery rejestracyjne pojazdów. Zmiany można wprowadzać do 5 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU włącznie.

Gdzie otrzymam potwierdzenie rejestracji?

Przy rejestracji on-line wygenerowany zostanie automatycznie kod QR, który jest jednocześnie kartą wstępu na imprezę. Kod przekazywany jest za pomocą e-mail lub w formie linku do pobrania w wiadomości SMS.

Jak będzie wyglądać wejście na imprezę?

  • WEJŚCIE I WYJŚCIE dla zwiedzających będzie się odbywać wyłącznie BRAMĄ NR 2.
  • Przy wejściu będą sprawdzane KODY QR, które będą generowane automatycznie w momencie rejestracji online.
  • Przy wejściu będzie obowiązywać DODATKOWA KONTROLA OCHRONY – wynika to z ogólnopolskich przepisów związanych z wprowadzeniem alertu BRAVO.
  • Ochrona będzie mogła również zażądać okazania dokumentu tożsamości oraz zawartości bagażu.
  • Każdy z odwiedzających będzie musiał przejść także przez specjalne BRAMKI.
  • Szczegóły dotyczące tego, czego nie można wnosić dostępne są w regulaminie: www.nocwinstytucielotnictwa.pl/regulamin/.

Inne pytania związane z imprezą znajdują się na oficjalnej stronie pod adresem: www.nocwinstytucielotnictwa.pl/faq/

12. „Noc w Instytucie Lotnictwa” odbędzie się w piątek, 6 października 2023 roku, w godzinach 17:00-23:00 w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa, al. Krakowska 110/114 w Warszawie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony