Rusza przebudowa lotniska w Goleniowie

Port Lotniczy Szczecin Goleniów

Gruntowna modernizacja płyty lotniska Szczecin-Goleniów ruszy 31 maja. Wszystkie formalności są już dopięte na ostatni guzik, a w najbliższy poniedziałek wbita w ziemię zostanie pierwsza, symboliczna łopata.

Krzysztof Domagalski, rzecznik prasowy lotniska, informuje, że skala inwestycji będzie ogromna. - To największa przebudowa w dziejach lotniska. Inwestycje pochłoną 100 milionów złotych. Rozbudowana zostanie płyta postojowa samolotów, zmodernizowane zostaną drogi kołowania i droga startowa - mówi Krzysztof Domagalski.

Całość artykułu na stronie Polskiego Radia Szczecin.

Źródło: Polskie Radio
comments powered by Disqus

Komentarze

Rozwalają mnie takie teksty jak "samolot wylądował na płycie lotniska" czy "modernizacja płyty lotniska". Ręce opadają. Co to za informacja? Remont płyty? Czy to oznacza, że całe lotnisko będą remontować? Pisarczyki po prostu. Czy terminal to też płyta? Ludzie!!! Zlitujcie się zacznijcie stosować, przynajmniej w takich przypadkach, bardziej profesjonalne zwroty jak droga startowa, płyta postojowa. I tyle wystarczy. A nie, że wszystko dzieje się na płycie lotniska. Nie ma czegoś takiego jak płyta lotniska.