Przejdź do treści
Rozpoczęcie praktycznego szkolenia lotniczego w Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. Lotnicza Akademia Wojskowa)
Źródło artykułu

Rozpoczęło się praktyczne szkolenie lotnicze w LAW

Praktyczne szkolenie lotnicze jest fundamentalnym wydarzeniem w życiu przyszłego pilota wojskowego, podczas którego młodzi ludzie spełniają swoje marzenia o lataniu.

W dniu 25 marca 2024 r. w godzinach porannych część podchorążych rozpoczęła ten etap podczas uroczystej zbiórki, w której wzięli również udział: Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof Cur, kadra dowódcza oraz instruktorska.

Jesteście w elitarnej akademii lotniczej – słynnej "Szkole Orląt". Rozpoczynacie nowy etap w swoim życiu – szkolenie praktyczne. Zasiądziecie za sterami samolotów i śmigłowców, wzbijecie się w powietrze i poczujecie jak piękne jest lotnictwo. Jestem przekonany, że cały lotniczy świat stoi przed Wami otworem. Dziś rozpoczyna się dla Was najpiękniejsza z podróży – wyprawa w  podniebne przestworza. Korzystajcie z doświadczenia Waszych instruktorów Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego, którzy mają za sobą tysiące godzin spędzonych w powietrzu i którzy wyszkolili już wielu znakomitych lotników - tymi słowami Rektor-Komendant LAW zwrócił się do podchorążych rozpoczynających szkolenie praktyczne w powietrzu.

Jak co roku opracowywany jest harmonogram kształcenia i szkolenia praktycznego podchorążych, który określa zakres nauki na poszczególnych semestrach. W trakcie studiów realizowane jest szkolenie podstawowe na samolotach i śmigłowcach. Zakres różni się w zależności od specjalności studiów, ale dla wszystkich z nich cel jest ten sam - uzyskanie odpowiedniego poziomu wyszkolenia oraz nalotu.

Program praktyk jest tak opracowany, aby jak najlepiej przygotować podchorążych do kolejnego etapu szkolenia, odbywającego się na wojskowych statkach powietrznych w bazach lotniczych.

Rozpoczęcie praktycznego szkolenia lotniczego w Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. Lotnicza Akademia Wojskowa)2
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony