Przejdź do treści
Źródło artykułu

Rewolucja na polskim niebie: SatRev, REAKTO, REAKTO Drone Services, JRH ASI i AMM Global łączą siły

Polska scena technologiczna staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia. Trzy wiodące spółki – SatRev, REAKTO i REAKTO Drone Services – przy wsparciu JRH ASI oraz AMM Global podpisały list intencyjny, który otwiera drogę do stworzenia unikalnego holdingu.

Nowy podmiot może połączyć technologie satelitarne i bezzałogowe, oferując kompleksowe systemy obserwacyjne i nowe możliwości dla klientów rządowych, i przemysłowych na całym świecie.

SatRev to polska firma, która zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej, dostarczając suwerenne zdolności kosmiczne dla krajów na całym świecie. Specjalizuje się w tworzeniu kompleksowych systemów obserwacyjnych, obejmujących zaawansowane satelity, naziemne centra kontroli i oprogramowanie do analizy danych. Dzięki tym rozwiązaniom państwa mogą zarządzać swoimi zasobami kosmicznymi z pełną autonomią, od monitorowania po analizę kluczowych danych satelitarnych. Spółka współpracuje m.in. ze SpaceX, oraz rządami Omanu, Gujany, Rwandy, Australii i Indonezji.

REAKTO to wiodący, polski producent i operator systemów bezzałogowych. Spółka jest autorem unikalnej na skalę światową infrastruktury dronowej o wszechstronnym zastosowaniu, począwszy od ochrony mienia, poprzez analitykę OZE, ochronę środowiska i inspekcje BHP. Ich systemy bezzałogowe już teraz zapewniają precyzyjne i niezawodne rozwiązania klientom biznesowym, jak i rządowym. REAKTO jest jedynym operatorem systemów bezzałogowych na europejskim rynku, dopuszczonym przez regulatora do świadczenia tak zaawansowanych usług. Spółka planuje ekspansję na kolejne kraje na kontynencie.

Spółka REAKTO Drone Services – która również ma wejść w skład holdingu – dostarcza rozwiązania dla sektora zbrojeniowego, które odpowiadają na najbardziej współczesne zagrożenia na niebie. Jej flagowym produktem jest system K-Crusher, ujawniony niedawno na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, gdzie został nominowany do nagrody “Uzbrojenie Lekkiej Piechoty” przez dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. To rozwiązanie umożliwia niemal natychmiastową i w pełni autonomiczną neutralizację wrogich dronów kamikaze i bombowych.

“Utworzenie holdingu pozwoli nam oferować klientom zupełnie nowatorskie, zintegrowane produkty i usługi. To partnerstwo jest nie tylko strategiczne, ale też wizjonerskie – dzięki niemu polskie technologie dronowe i satelitarne będą mogły wspólnie wyznaczać kierunki rozwoju na arenie międzynarodowej. Zamierzamy wprowadzać zmiany, które będą rezonować globalnie.” – mówi Wojciech Stawiarski, prezes zarządu REAKTO.

Połączone siły SatRev i REAKTO pozwolą otworzyć nowy rozdział w historii polskiego deep-techu. Integrując swoją ekspertyzę w zakresie satelitów i zaawansowanych systemów bezzałogowych, stworzą jedyny w swoim rodzaju system obserwacyjny, który zapewni wsparcie na lądzie, w powietrzu i w kosmosie. To wyjątkowe połączenie umożliwi tworzenie rozwiązań dla rządowych i przemysłowych klientów na całym świecie, rewolucjonizując sposób prowadzenia monitoringu, działań operacyjnych i przetwarzania strategicznych informacji.

“To partnerstwo to przełomowy krok w kierunku kompleksowego monitoringu, który łączy technologie kosmiczne i dronowe w jedną, zintegrowaną usługę. Nasze satelity dostarczają danych obserwacyjnych o globalnym zasięgu, a połączone z dynamicznie działającymi systemami bezzałogowymi, umożliwią monitorowanie i analizę w czasie rzeczywistym – od skali krajowej po lokalną. Dzięki temu będziemy mogli oferować rozwiązania nie tylko do monitorowania zasobów, ale także do reagowania na zagrożenia i analiz strategicznych w zupełnie nowy sposób” – mówi Grzegorz Zwoliński, prezes zarządu SatRev.

Kluczową rolę w tej współpracy pełnić będzie notowana na giełdzie JRH ASI S.A., będący inwestycyjnym parasolem dla tego procesu. JRH to dynamicznie rozwijająca się grupa inwestycyjna, specjalizująca się w sektorach nowych technologii, energii odnawialnej i biotechnologii. Dzięki ich wsparciu finansowemu i strategicznemu, nowy technologiczny holding będzie mógł rywalizować nie tylko na rynku polskim, ale również globalnie.

“Połączenie sił SatRev i REAKTO to prawdziwa rewolucja, która otworzy szereg nowych i bardzo atrakcyjnych perspektyw. Staramy się stworzyć jedyny w swoim rodzaju podmiot w Europie, łącząc kosmos, powietrze i ziemię w unikalnym partnerstwie. Otworzymy spółki wchodzące w skład holdingu na globalne rynki oraz zaoferujemy rozwiązania, które zmienią przemysł i instytucje publiczne na całym świecie.” – mówi January Ciszewski, prezes zarządu JRH.

Główny akcjonariusz w REAKTO i REAKTO Drone Services – AMM Global – również nie zamierza zwalniać tempa w tej nowej perspektywie. Grupa kapitałowa będzie kontynuować wsparcie finansowe i operacyjne w ramach nowych struktur, poprzez akwizycje na rynku technologicznym i security, a także dostarczając swoje wieloletnie doświadczenie biznesowe.

“Wspieramy REAKTO i współpracujemy z jej zespołem zarządzającym już kilka lat. Spółka skutecznie realizuje swoje cele strategiczne, mimo że zmierza całkowicie pod prąd tradycyjnym paradygmatom, osiągając ogromne sukcesy w obszarze regulacyjnym i operacyjnym. Z naszej perspektywy, powołanie holdingu otworzy nowy, ekscytujący rozdział w historii REAKTO i SatRev, lotnictwa bezzałogowego, a także zintegrowanych usług satelitarnych.” – mówi Artur Urbańczyk, prezes zarządu i właściciel AMM Global.

JRH i AMM Global to coś więcej niż inwestorzy – to partnerzy, którzy wierzą w wizje SatRev i REAKTO, wspierając ich w dążeniu do kolejnej rewolucji technologicznej. Ich zaangażowanie w projekt potwierdza długofalową strategię wspierania innowacyjnych przedsiębiorstw o międzynarodowym potencjale, mogących zrewolucjonizować kluczowe sektory światowej gospodarki. Planowane akwizycje, przychody wypracowane przez spółki wchodzące w skład nowego przedsięwzięcia, oraz wejścia tych spółek na nowe rynki, pozwolą stworzyć holding o wartości ponad miliard złotych. Podpisany dziś list intencyjny otwiera drogę do umowy inwestycyjnej.

Ta współpraca wyniesie polską scenę technologiczną na wyższy poziom, kreując nowe możliwości na arenie międzynarodowej i umacniając pozycję Polski jako innowatora w sektorze kosmicznym i bezzałogowym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony