Remont Okęcia. Loty utrudnione

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Wszyscy, którzy planują lotnicze podróże z i do Warszawy we wrześniu powinni trzy razy sprawdzić rozkład swego przewoźnika. W weekendy ze względu na remont pasów startowych większe samoloty nie będą mogły korzystać z Okęcia. Polecą na inne lotniska w Polsce.

Dokładnie chodzi o weekendy 4-5, 11-12 oraz 18-19 września. Wtedy robotnicy zajmą się remontem newralgicznego skrzyżowania dwóch pasów startowych Okęcia. Z tego powodu oba jednocześnie będą zamknięte dla większych maszyn.

Konieczne utrudnienia

- Raz na 30 - 40 lat musimy przeprowadzić takie gruntowne naprawy. Pasy startowe zużywają się tak samo jak normalne drogi - tłumaczył w Poranku TVN24 Radosław Żuk z PP Porty Lotnicze.

W czasie prowadzonych prac dostępne będzie tylko 1300 metrów drogi lądowania. Korzystać z niej będą mogły tylko mniejsze samoloty, na przykład latające na trasach krajowych turbośmigłowe ATR.

Remont odbywa się teraz, aby spokojnie zdążyć z wszystkimi planowanymi inwestycjami na Okęciu przed Euro 2012.

Płacisz, wymagasz - ale sprawdź

Pasażerowie samolotów, które nie będą mogły wystartować i wylądować na Okęciu, będą kierowani na inne lotniska w Polsce. Decyzję, gdzie ostatecznie pojawi się maszyna, dokonują linie lotnicze. Do wyboru mają porty lotnicze w Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Rzeszowie.

Czytaj całość artykułu na stronie tvn24.

Źródło: tvn24
comments powered by Disqus