Rękawy pasażerskie zamontowane do nowopowstającego pirsu terminalu w Gdańsku

Montaż rękawów pasażerskich do nowopowstającego pirsu terminalu w Gdańsku (fot. DORACO)

Na gdańskim lotnisku realizująca rozbudowę terminalu Korporacja Budowana DORACO zamontowała już lotnicze rękawy pasażerskie. To dzięki nim podróżujący będą mogli „suchą stopą”, wygodnie przechodzić bezpośrednio z terminalu na pokład samolotu i z powrotem.

Nowa część terminalu będzie miała cztery nowe rękawy. Zaprojektowano je i wykonano tak, by zapewnić pełne bezpieczeństwo pasażerów i obsługi. Rękawy wyposażono między innymi w przycisk zatrzymania awaryjnego, układ oświetlenia awaryjnego, monitoring wnętrza rękawów i zewnętrznego otoczenia.

Na budowie pirsu trwa obecnie modernizacja systemu bagażowego w nowej i istniejącej części terminalu, prowadzone są też próby i rozruchy systemów bezpieczeństwa pożarowego. Wykańczane są ściany, sufity i posadzki w pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Ekipy budowlane montują nowe punkty odprawy paszportowej. Trwają końcowe prace na elewacji nowej części terminalu i prace brukarskie na zewnątrz. 

Od grudnia 2019 roku, na zlecenie Portu Lotniczego Gdańsk, Korporacja Budowana DORACO buduje nowy pirs, będący przedłużeniem istniejącego terminalu pasażerskiego T2.

Po rozbudowie, w nowym pirsie będą obsługiwani pasażerowie rejsów rozkładowych, którzy podróżują do krajów spoza strefy Schengen. Obecnie korzystają z pochodzącego z 1997 roku terminalu T1. Część nowego pirsu będzie też przeznaczona do obsługi pasażerów ze strefy Schengen. Dzięki powiększonej powierzchni terminalu, zwiększona zostanie strefa centralnej kontroli bezpieczeństwa i paszportowej, a także hala odbioru bagażu i bagażownia przylotowa.

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus