Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej w Toruniu rozegrany

W dniach 14-18 maja 2024 na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu rozegrany został Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej. Kunszt akrobacji samolotowej piloci prezentowali w klasie Advanced oraz Intermediate.

W klasie Advanced do rywalizacji stanęło czterech pilotów. W klasie Intermediate o miejsca na podium walczy również czterech pilotów. Zawodnicy wykonywali akrobacje na samolotach: Extra 300LC, Extra 330LX, Extra 330SC, Extra 330NG oraz Extra 200.

Dzięki dobrej pogodzie oraz sprawnej organizacji, udało się rozegrać po cztery konkurencje w każdej klasie.

Piloci w klasie Advanced polecieli jeden program Free Known oraz trzy programy Free Unknown. Dwie z nich wygrał Wojciech Kotulski, a po jednej Rafał Przybylak i Dariusz Mazur.

Po podliczeniu punktów z czterech konkurencji na podium w klasie Advanced stanęli:
1. miejsce – Wojciech Kotulski
2. miejsce – Dariusz Mazur
3. miejsce – Rafał Przybylak

Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej - podium w klasie ADVANCED (fot. Agata Porębska, Facebook)

Zawodnicy rywalizujący w klasie Intermediate również mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności w trakcie jednego programu Free Known oraz trzech programy Free Unknown. Tutaj trzy konkurencje wygrała Agata Porębska, a jedną Norbert Kasperek.

Po podliczeniu punktów z czterech konkurencji na podium w klasie Intermediate stanęli:
1. miejsce – Agata Porębska
2. miejsce – Norbert Kasperek
3. miejsce – Maksym Grabarczyk

Puchar Polski w Akrobacji Samolotowej - podium w klasie Intermediate (fot. Agata Porębska, Facebook)

Zwycięzcom gratulujemy !

Teraz piloci przygotowują się na Mistrzostwa Polski w akrobacji samolotowej, które odbędą się w dniach 10-15 czerwca na lotnisku Lotnisku Kąkolewo. Z pewnością będzie co oglądać.