Przelotowy Puchar Beskidu Wyspowego 2025
Stowarzyszenie Paralotniarzy Beskidu Wyspowego zaprasza pilotów do udziału w kolejnej edycji Przelotowego Pucharu Beskidu Wyspowego. Rywalizacja już się rozpoczęła, są wyniki pierwszych lotów.
Celem konkursu jest propagacja Beskidu Wyspowego wśród pilotów paralotni, rozwój umiejętności przelotowych pilotów w rejonach górskich oraz promocja regionu Beskidu Wyspowego jako miejsca, w którym odbywają się ciekawe wydarzenia sportowe.
Konkurs polega na wykonaniu lotów na paralotni lub lotni bez napędu ze wzniesień z geograficznego obszaru Beskidu Wyspowego wykonanych ze startu nożnego, bez użycia holu. Starty mogą być wykonywane z całego obszaru Beskidu Wyspowego oraz północnej części Gorców do linii równoleżnika 49.54 N.
Rywalizacja odbywa się w sześciu kategoriach: Open, Sport, Fun, Kobiety, Weekend warrior, Lotnie. Piloci mogą wykonywać loty na paralotniach dowolnej klasy. Loty mogą się odbywać jedynie w czasie od wschodu do zachodu słońca.
W konkursie Pucharu Przelotowego Beskidu Wyspowego 2025 zastosowanie mają poniższe współczynniki punktowe:
– Trójkąt FAI (domkniecie 5%) – współczynnik 1.8
– Trójkąt FAI (domkniecie 20%) – współczynnik 1.6
– Trójkąt płaski (domkniecie 5%) – współczynnik 1.6
– Trójkąt płaski (domkniecie 20%) – współczynnik 1.4
– Przelot otwarty – współczynnik 1.0
Konkurs trwa do 30 września 2025 r. Zwycięzcą Konkursu w poszczególnych kategoriach, zostanie osoba z największą ilością punktów. Do punktacji zaliczane zostaną cztery najlepsze (punktowo) loty.
Aby wziąć udział w zawodach wystarczy opłacić składkę członkowską SPBW lub cegiełkę w kwocie min. 200zł oraz zgłosić chęć uczestnictwa na stronie XContest – LINK
Więcej informacji o konkursie w Regulaminie na stronie: https://www.xcontest.org/spbw/zasady/



Komentarze