35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie – dzień 7

35. Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Michałkowie (fot. wgc2018.pl)

Po kilku dniach przerwy w lotach, spowodowanych niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, zawodnicy wracają do gry. Tym razem dość kapryśna pogoda pozwoliła na rozegranie krótszych konkurencji, trwających średnio od 2,5 do 3 godzin, tym samym piloci pokonywali od ok. 270 do 320 km.

Pod koniec zadań, już w czasie dolotów szybowników, silny wiatr i gwałtowna ulewa sprawiły, że aż szesnastu lądowało poza lotniskiem. Na szczęście zarówno piloci, jak i ich maszyny wrócili bezpiecznie.

Ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych zwłaszcza pod względem startów naszych reprezentantów.

W klasie club zwycięstwo odnotował dziś polski zawodnik Tomasz Rubaj, tym samym przesuwając się w klasyfikacji generalnej tej samej klasy na sam jej szczyt (2656 punktów). Drugi reprezentant naszego kraju w clubach – Jakub Barszcz – zajął 2. miejsce i, podobnie jak poprzednik, w ocenie końcowej przesunął się na czoło stawki (miejsce 2. z 2612 punktami).

W klasie standard zwycięstwo wywalczył reprezentant Rumunii – Norbert Alin Scarlat zdobywając 964 punkty. Nasi reprezentanci odnotowali dziś kolejno 2. (Mateusz Siodłoczek) z 959 punktami i 14. miejsce (Łukasz Błaszczyk) z 879 punktami. W klasyfikacji generalnej klasy standard bez zmian – wciąż prowadzi zawodnik holenderski, Sjaak Selen, który ma na swoim koncie 2710 punktów.

Ostatnia klasa, 15-metrowa, również może poszczycić się świetnymi startami polskich zawodników. w sobotę po raz pierwszy na czele obrońca tytułu – Sebastian Kawa (769 punktów), drugie miejsce przypada Łukaszowi Grabowskiemu (766 punktów). W czołówce klasyfikacji ogólnej bardzo małe różnice punktowe: prowadzi Jan Omsels z Niemiec, Polacy na 4. i 5. miejscu ze stratą kolejno 18 i 70 punktów do lidera.

Pełne wyniki na stronie: www.soaringspot.com

Ósmego dnia zawodów (15 lipca) pogoda pozwoliła na rozegranie czwartej konkurencji. Dziś również wyznaczono krótsze trasy: klasa Standard – 296,30 km z dwoma punktami zwrotnymi, klasa 15m – 311,37 km z trzema punktami zwrotnymi oraz klasa Club – 231,78 km z dwoma punktami zwrotnymi.

Zapraszamy do śledzenia zawodników za pomocą serwisów na stronie: www.wgc2018.pl/pl/tracking/

Do końca Mistrzostw w Michałkowie jeszcze siedem dni. Wszystko może się wydarzyć. Jeśli pogoda pozwoli rozegrać więcej konkurencji, rywalizacja o punkty będzie zacięta.

Źródło: wgc2018.pl
comments powered by Disqus