Przejdź do treści
Szybowce na lotnisku podczas Mistrzostw (fot. Szybowcowa Kadra Narodowa)
Źródło artykułu

Projekt "Operacja Tabor" Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów

Reprezentacja Polski Juniorów stanie w tym roku przed wymagającym zadaniem, jakim są Szybowcowe Mistrzostwa Świata!

Czy nasi zawodnicy będą mieli możliwość walczyć o jak najwyższe lokaty na najważniejszych zawodach w tym sezonie? Będzie to możliwe tylko, jeśli wesprzecie polskich pilotów!

Polscy szybownicy z każdych zawodów międzynarodowych przywożą masę medali. Jesteśmy zdecydowanie w światowej czołówce jeśli chodzi o ten sport. W 2015 roku juniorzy w Krainie Kangurów oddalonej o ponad 16000km wywalczyli tytuł vice-mistrzów świata ocierając się o medale indywidualne. W 2017 roku nasza drużyna stanęła na drugim stopniu podium po rywalizacji na litewskim niebie. 2 lata później brązowy medal w klasie Standard podczas Mistrzostw Świata na Węgrzech uzyskał obecny trener kadry – Tomasz Hornik.

W tym roku piloci Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów podejmą walkę w Czechach ścigając się z najlepszymi szybownikami do 25 roku życia.

Jesteśmy raczej spokojni jeśli chodzi o nasz poziom przygotowania sportowego oraz logistykę wyjazdu. Jednak bez odpowiednich funduszy nie będziemy w stanie pokryć podstawowych kosztów – apelują o wsparcie piloci.

W Czechach polscy piloci będą rywalizowali w dwóch klasach. W klasie Standard powalczą Karol Šnapko (Aeroklub Nadwiślański) i Wiktor Łaciński (Aeroklub Ostrowski). W klasie Klub latali będą: Jakub Kaczorowski (Aeroklub Włocławski), Maciej Kowalski (Aeroklub Kielecki) oraz Tomasz Kurowski (Aeroklub Krakowski).

Dla wspierających przygotowano sporo nagród. Projekt "Operacja Tabor" można wesprzeć do 22 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji na stronie www.polakpotrafi.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony